SPOR
Giriş Tarihi : 15-07-2021 13:21

Beşiktaş ve Galatasary’ın Rosier Derbisi

Beşiktaş ve Galatasary’ın Rosier Derbisi

Beşiktaş ve Galatasary’ın Rosier Derbisi

 

Beşiktaş ve Galatasaray kıran kırana geçen bu transfer sezonunda Valentin Rosier için karşı karşıya geldi. Bir tarafta Galatasaray’ın, Rosier’in bonservesini elinde bulundurduğu iddia ediliyor. Aynı zamanda Portekiz ekibi Sporting’le anlaşma sağladığı iddiaa edilirken, diğer tarafta siyah beyazlılar için Beşiktaş da kalmak istediğini söyleyen yıldız oyuncu için elde tutmak zor olmayacağı da belirtilmiştir. Beşiktaş ve Galatasaray, Portekizli Valentin Rosier için karşı karşıya geldi. Galatasaray daha sonrasında Sporting Lizbon’a teklif götürdü. Beşiktaş ise yıldız oyuncunun kendi takımında kalmak istemesiyle oldukça rahattır. betlike

Galatasaray Cephesinde Neler Oluyor

Aslanlar ilk olarak sağ bek konusunda ilk teklifini Udinese’nin 30 yaşında olan ismi Jens Stryger Lansen’e götürmüştür. İtalyan ekibinin de 5 milyon Euro bonservis teklifi istemesiyle bildikte sarı kırmızılılar bu transferi raf kaldırmıştır. Bunun yerine Valentin Rosier için atağa geçmişlerdir.

İlk olarak Fransız oyuncunun bonservis teklifini elinde bulunduran Sproting ile görüşmelere başlamıştır. Daha sonrasın 4.5 milyon Euro ile bonservis bedeli üzerine anlaşma sağlamıştır. Yalnız henüz 24 yaşındaki genç futbolcu ile temas kurulmamıştır. Alınan duyumlara göre de Fransız genç oyuncunun maaş beklentisi 1.3 milyon Euro. Galatasaray ise bu rakamı vermek için hazır bekliyor.

Beşiktaş Cephesinde Neler Oluyor

Daha öncesinde de iki defa hem Fenerbahçeyi hem de Galatasary’ı reddeden Rosier Beşiktaşta kalmayı karar kılmıştır. Ayrıca diğer takımlar için 2 katı teklifi verse de gitmeyeceğini belirtmiştir.