GÜNDEM
Giriş Tarihi : 10-07-2021 01:26

CHP’li Salıcı’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerine yanıt

CHP'nin örgütlenmeden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın “CHP ülkenin ve bölgenin gerçeklerinden habersiz. Doğu Masası neymiş, bir işlerin peşindelermiş” sözlerine “Erdoğan bizi bölgenin gerçeklerinden habersizmişiz diye eleştiriyor. Erdoğan olduğu yerden, yani Saray’dan Türkiye’nin gerçeklerini göremiyor. Sayın Erdoğan, gel Doğu Masası seni bir gezdirsin bölgede. Sen de Türkiye’nin gerçekleri ile yüzleş” diye yanıt verdi.

CHP’li Salıcı’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerine yanıt

Doğu Masası'nın bir süredir yürüttüğü çalışmalar sonucu partiye katılanlara Hakkari'de, rozet takma töreni düzenlendi. Törene, CHP’nin örgütlenmeden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, Adana Milletvekili Orhan Sümer ile Parti Meclisi Üyeleri Nevaf Bilek ve Devrim Barış Çelik de katıldı.

“KASIMPAŞA DEĞİL SARAYIN DELİKANLISI OLDU”

Partiye yeni katılan üyelere rozetlerini takan Salıcı, burada yaptığı konuşmada şunları söyledi:

* Türkiye'nin yaşadığı sorunlar yani hepimizin yaşadığı sorunlar gerçekten ağır. Ortada 19 yıldan beri Türkiye'yi yöneten, son 3-4 yıldan beri de başkanlık sistemi üzerinden Türkiye'yi yöneten bir iktidar ve başkanlık sistemine yani tek adam rejimine geçildiğinden beri hiçbir şeyin iyi gitmediği bir ülkemiz var.

* 19 yıldan beri ülkeyi yönetiyorlar ve artık geldikleri gibi değiller. Geldiklerinde ne diyorlardı, ‘Yamalı ayakkabılarla geldik, biz milletin arasından geldik’ diyorlardı. Kendisi için “Kasımpaşa delikanlısı” diyorlardı değil mi? Şimdi Saray'ın delikanlısı oldu. Saraylarla yaşıyor ve size tepeden bakıyor.

“SARAY'DA BAŞKA HAYAT VAR”

* Türkiye önemli bir dönemeç noktasında. Bir tarafta Saray'da yaşayan hanedan var. Onlarla beraber olanlar, onlardan iş alanlar, aldığı işe bire beş katarak ihaleyi sonuçlandıranlar. Bir tarafta onlar var. Onların bir eli yağda bir eli balda.