GÜNDEM
Giriş Tarihi : 10-07-2021 01:25

AKP’li başkana Millet Bahçesi şoku

Mersin Akdeniz Belediye Başkanı AKP’li Mustafa Gültak’ın, Millet Bahçesi işletmesi için belediye şirketinin sermayesinin 100 bin liradan 10 milyona çıkarma ve işletmeyi Öğretmenevi’ne verme planı belediye meclisine takıldı. CHP ve HDP’li meclis üyeleri “Denetim yapamayacağımız bir şirkete neden 10 milyon verelim” derken Başkan Gültak, “Sihirli eller devreye girdi. Hizmet yapmamız engelleniyor” dedi.

AKP’li başkana Millet Bahçesi şoku

Akdeniz Belediye Meclisi, Temmuz ayı ikinci birleşimini, Akdeniz Belediye Başkanı AKP'li Mustafa Gültak başkanlığında düzenledi. Belediye Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Millet Bahçesi işletmesi için belediye şirketinin sermayesinin 100 bin liradan 10 milyona çıkarma ve işletmeyi Öğretmenevi'ne verme planı muhalefet partili meclis üyelerinin engeline takıldı. Teklif CHP ve HDP meclis üyelerinin oylarıyla reddedildi.

“SİHİRLİ EL DEVREYE GİRDİ”

Komisyonlardan oy çokluğu ile reddedilen rapor hakkında, meclis üyelerinin açıklamalarından sonra söz alan Başkan Gültak, reddedilen teklife ilişkin tepkisini dile getirdi. Başkan Gültak, muhalif meclis üyelerine, “Yenişehir'in, Tarsus'un, Toroslar'ın ticari şirketi yok mu? Mezitli yakın tarihte ticari şirket kurmayacak mı? Yani herkese helal, Akdeniz'e gelince haram! Nasıl bir çifte standart uyguluyorsunuz? Tüm merkez ilçe belediyeleri şirket kurabilecek ama Akdeniz kuramayacak! Var mı böyle bir şey?” sözleriyle eleştiri yöneltti.

“AKDENİZ’İN ÇALIŞMAMASINI İSTEYEN SİHİRLİ BİR EL VAR” 

Mersin Büyükşehir Belediyesi'nde dengelerin değişmesiyle, Akdeniz'de de dengelerin değiştiğine dikkat çeken Başkan Gültak, şöyle devam etti: