GÜNDEM
Giriş Tarihi : 03-07-2021 10:22

Meral Akşener: Sedat Peker’in açıklamalarında kaçırılan bir nokta var

Meral Akşener: Sedat Peker’in açıklamalarında kaçırılan bir nokta var

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Habertürk TV canlı yayınında soruları yanıtladı. Akşener’in değerlendirmelerinden satır başları şöyle:

“ASLINDA HEP BİRLİKTE YANDIK”

* Madımak olayının olduğu yıl, bundan 28 yıl önce Üniversitede hocaydım bu konu ile ilgili gazetede haftalık yazı yazıyordum. Orada Hepimiz birlikte yandık başlıklı bir yazı yazmıştım. Aslında hepimiz birlikte yandık.

* Bizim nesil içinde çok üzüntüyü barındıran bir nesil keşke bu üzüntülerin tekrarlanmaması için yeni nesilleri anlatacak bir dururumuz olsaydı. Hakikaten çok kötü bir şeydi tekrarlanmamasını diliyorum.

“İSTANBUL SÖZLEŞMESİ HEPİMİZİN MESELESİ”

* İstanbul Sözleşmesi ister muhafazakar, ister seküler, ister şehirli, ister genç, ister yaşlı Türkiye'de bir çok kadının kendisini güvence altında hissettiği bir kavram oldu. Kadın olarak çok yalnız hissedeceğiz.

* Kanun karşısında, hukuk karşısında, adamların karşısında kendimizi bir korunma çerçevesi içerisinde yalnız kalacak. Kendini farklı tanımlayan erkeklerin itirazı üzerine çıkıldı. Ak Parti imzaladı, bu konuda da övmekten geri durmadık.