MAGAZİN
Giriş Tarihi : 01-07-2021 22:39

Ezgi Doğan Kalıcı Makyajın Püf Noktalarını Anlattı!

Ezgi Doğan Kalıcı Makyajın Püf Noktalarını Anlattı!

Ezgi Doğan Kalıcı Makyajın Püf Noktalarını Anlattı!

 

Aris Ezgi Doğan Güzellik Merkezi Yöneticisi Ezgi Doğan, Türkiye’de güzellik merkezi konusunda hijyen ödülüne sahip tek isim. Güzellik sektöründe pek çok uygulamasıyla fark yaratan Doğan, kalıcı makyaj uygulamaları ile ilgili detaylı bilgi verdi. Microblading kalıcı makyaj sonrasında, cilt bakımının güzellik merkezinde yapılmasının bir hayli önemli olduğunu ifade eden Doğan, uygulama sonrasında dikkat edilmesi gereken hususlarla da ilgi açıklamalarda bulundu. Microblading kalıcı makyaj uygulaması sonrasında, 48 saat kadar ilgili bölgeye su temas ettirilmemesini ifade eden Doğan, bu konuda herkesi uyardı!

Kalıcı Makyaj Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Bilindiği üzere pek çok kadın, daha dolgun ve hacimli kaşlara ulaşabilmek adına microblading uygulamasına başvuruyor. Kaşların çeşitli işlemlerle dik durması ve hacimli görünmesini sağlayan bu uygulama, alanında profesyonel kişiler tarafından yapıldığında başarılı sonuç alınması mümkün oluyor. Bu nedenle kadınların büyük bir kısmı, arzu ettikleri kaşlara ulaşabilmek için bu uygulamadan faydalanıyor.

Güzellik sektöründe adını duyuran ve güzellik merkezleriyle kadınlara kaliteli hizmet sunan Ezgi Doğan, microblading uygulamasının detaylarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Kalıcı makyaj sonrasında dikkat edilmesi gereken hususları ifade eden Ezgi Doğan, hijyen için uygulama sonrasında cilt bakımlarının güzellik merkezinde yapılmasının çok önemli olduğunu ifade etti. Ayrıca microblading kalıcı makyaj uygulaması sonrasında, kaş bölgesinin 48 saat suyla temas ettirilmemesi gerektiğinin altını çizdi.

Kalıcı Makyaj Sonrasında Ciltte Oluşan Kızarıklar Nasıl Giderilir?

Aris Ezgi Doğan Güzellik Merkezi, microblading kalıcı makyaj uygulamalarını profesyonel şekilde sunuyor. Alanında deneyimli ve uzman bir kadro, uygulama esnasında hangi hususlara dikkat etmeleri gerektiğini biliyor. Sistemli ve planlı yapılan işlemler sonrasında kaş bölgesinde kızarıklık ya da tahriş gibi semptomlar gözlemlenmiyor.

Microblading uygulaması sonrasında kaş bölgesinde görülen kızarıklar için vazelin önerisinde bulunan Ezgi Doğan, işlem yapılan alana vazelin sürmenin kızarıklıkları giderdiğini belirtti. Ayrıca uygulama sonrasında; kaşların hacimli ve dolgun kalabilmesi, kalıcı makyaj işlemlerinin cilde herhangi bir zarar vermemesi için işlemden sonraki 1 hafta boyunca, microblading kremlerinin kullanılması gerektiğini sözlerine ekledi.

Kalıcı Makyaj Uygulaması Sonrasında Kaş Bölgesi Nasıl Temizlenir?

Başarılı microblading uygulamalarını güzellik merkezlerinde insanlarla buluşturan ve yenilikçi çözümlerle dikkat çeken Ezgi Doğan, işlem sonrasında kaş çevresinin nasıl temizlenmesi gerektiğine dair detaylı bilgi verdi. Doğan, işlemden yarım saat sonra, pamuk ve su ile kaşların özenli bir şekilde temizlenmesinin önemini vurguladı. Temizlik işlemi sonrasında ise kaşlara nemlendirici bir krem ile özenli bir şekilde bakım yapılması gerektiğini ifade etti. Sözlerine devam eden Ezgi Doğan, 48 saat boyunca kişilerin günde 3 veya 5 kere bakım uygulamasının ne kadar önemli olduğunu da belirtti.

Kalıcı Makyaj Sonrası Cilt Nasıl Yumuşatılır?

Kalıcı makyaj sonrasında cildin yumuşatılması önemli. Bu noktada bazı hususlara dikkat edilmesi, yanlış bir uygulamadan kaçınılmasını sağlıyor. Bu konuda da bilgi veren Ezgi Doğan, cildin uygulama sonrasında nemlendirici ve bakım kremleriyle düzenli olarak nemlendirilmesi gerektiğini ifade etti.

Yenilikçi çözümleri ve güzellik merkezlerinde teknolojiyi oldukça profesyonel bir şekilde kullanmasıyla ilgileri üzerine çeken Aris Ezgi Doğan Güzellik Merkezi Yöneticisi Ezgi Doğan, cildinde yağlanma sorunu bulunan kişilerin, pamuk ve su ile birlikte ciltlerini derinlikli bir şekilde temizlemeleri gerektiğini belirtti.

Güzellik sektöründe fark yaratacak adımlar atan Ezgi Doğan, müşterilere oldukça hijyenik bir ortamda hizmet sunuyor. Böylelikle uygulamalar hem konforlu hem de hijyenik bir şekilde gerçekleştiriliyor. 68 şubesiyle Ezgi Doğan’ın, Türkiye’nin her yerine kaliteli hizmet götürdüğünü söyleyebiliriz.