GÜNDEM
Giriş Tarihi : 20-06-2021 01:09

e Nabız ve MHRS ile aşı randevusu alma: 35 yaş üstü aşılama başlıyor

Son dönemde yaş sınırının düşmesi ve mesleki gruplara verilen öncelikle aşılama yoğun şekilde devam ediyor. Sırası gelen vatandaşlar e Nabız ve MHRS üzerinden aşı randevusu alabiliyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bugün itibariyle 35 yaş üzerine de aşı randevularının açılacağını belirtti. Peki e Nabız ve MHRS’de aşı randevusu nasıl alınır? İşte adım adım aşı randevusu alma...

e Nabız ve MHRS ile aşı randevusu alma: 35 yaş üstü aşılama başlıyor

Birçok aşamada ikinci doz aşı çalışmaları sürerken, ilk doz aşıda sıra 35 yaş üstü vatandaşlara geldi. Toplam yapılan aşı sayısı 37 milyona ulaştı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamalarda bulundu. Yarın itibariyle 35 yaş üzerine de aşı randevularının açılacağını belirten Koca, virüsün biteceği zamanı da açıkladı.

MHRS RANDEVU SAYFASI

AŞI RANDEVUSU NASIL ALINIR?

Aşılama programı kapsamında sırası gelen ve kriterlere uyan vatandaşlar, e-Nabız sistemi üzerinden “Covid-19 aşı durumunu sorgula” sekmesi altından bunu kolaylıkla öğrenebilir ya da aralarında boşluk bırakarak AŞI, T.C. Kimlik Numarası ve T.C. Kimlik Seri Numarasının son 4 hanesini 2023'e kısa mesaj atarak aşı uygunluk durumlarını öğrenebilirler. Bu aşamanın ardından aşı onam formuna hem e-Nabız'dan hem gelen kısa mesaj ile erişebiliyor. Eğer vatandaş aşı grubunda yer alıyor ise, aşı randevusunu; e-Nabız üzerinden Merkezi Hekim Randevu Sistemine (MHRS) bağlanarak ya da MHRS mobil uygulamalarını kullanarak ve ALO182 hattını arayarak alabiliyor. Tüm randevu bilgileri hem e-Nabız'da hem de vatandaşların cep telefonuna gelen kısa mesajda yer alıyor.

e NABIZ RANDEVU EKRANI

NE ZAMAN AŞI OLACAĞIM?

Corana virüsü için aşı sıranızın gelip-gelmediğini e-Nabız üzerinden öğrenebilirsiniz. e-nabız sayfası üzerinde “KEŞFET” bölümünde yer alan “AŞI TAKVİMİ” içerisinde yer alan “COVİD-19 AŞISI” kısmına tıklayınız. Eğer aşı için hakkınız bulunuyorsa MHRS sistemi üzerinde randevu alabilirsiniz.