SPOR
Giriş Tarihi : 28-05-2021 13:02

Gedson Fernandes'in Galatasaray'a veda nedeni ortaya çıktı

Galatasaray'da yarım sezonluk kiralık sözleşmesi sona eren Gedson Fernandes, Portekiz'e döndü. Tatilden sonra Benfica'ya katılacak olan oyuncu için Galatasaray'ın tekrar kiralama çabası var ancak transfer çok zor. Fatih Terim'in iyi ilişkilerine rağmen Gedson'un Türkiye'ye dönmesi için çok fazla şartın bir araya gelmesi gerekiyor.

Gedson Fernandes'in Galatasaray'a veda nedeni ortaya çıktı

Oyuncunun Galatasaray'a hızlı ve kesin şekilde veda etme sebebi belli oldu. Sabah'tan Mehmet Özcan'ın haberine göre, Benfica, Gedson Fernandes'e yeni sezonda as takım vaadi verdi. 

 

"Gel ve bizimle Portekiz'de şampiyonluğa yürü, sonra da Milli Takım'a seçilip Dünya Kupası'na hazırlan" sözleriyle ikna edilen Gedson, bu nedenle Benfica'da kalmak dışında hiçbir şey düşünmüyor. Özellikle 2020 Avrupa Şampiyonası'nda Portekiz kadrosunda yer almadığı için hayli üzüldüğü öğrenilen Gedson, sonraki turnuvalarda milli formayı giymek istiyor.

 

 

Portekizli oyuncunun Galatasaray'a dönmeye sıcak bakması için gereken şartlarsa oldukça zor. Öncelikle Benfica'nın verdiği sözü tutmaması ve Gedson'u as takımda düşünmemesi gerekiyor. Ya da Gedson'un sezon öncesi kampında yetersiz bulunması ve kızağa çekilmesi de bir diğer ihtimal. Benfica ve Gedson ayrılık konusunda anlaşırsa da iş bitmiyor.