GÜNDEM
Giriş Tarihi : 26-05-2021 19:16

Yaşlanma Karşıtı Cilt Bakımı İçin Retinol Serum Etkisi

Yaşlanma Karşıtı Cilt Bakımı İçin Retinol Serum Etkisi

Yaşlanma Karşıtı Cilt Bakımı İçin Retinol Serum Etkisi

 

35 Yaş üzeri pek çok bayan cildinde oluşan kırışıklıklardan ve ince çizgilerden şikayetçi olmaktadır. Peki, bunun çözümünün Retinol krem da olduğunu biliyor musunuz? HC Retinol krem, yaşlanma karşıtı cilt bakımı için en çok tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır.

Yaşlanma Karşıtı Cilt Bakımı

Ciltte oluşan yaşlanmanın etkilerini geriye döndürmek imkansız değil ancak zordur. Erken yaşlarda başlayan yaşlanma karşıtı cilt bakımı ise bu süreci kolay ve hasarsız bir şekilde atlatmanızda oldukça etkili olmaktadır.

30 Yaşlarında ciltte başlayan kollajen azalımı etkilerini kırışıklık, çizgilerin oluşması ya da lekeler olarak ortaya çıkarmaktadır. Bu nedenle kırışıklık kremi için en uygun başlama yaşı 30-35 olarak kabul edilmektedir.

Retinol serum cildin kaybettiği kollajen miktarını yerine koyarak cildinizin her zaman daha sağlıklı ve sıkı bir görünüme sahip olmasına destek olmaktadır. Hafta da sadece 3 gün uygulayacağınız HC Retinol krem, sizi geri dönülmesi zor yaşlılık izlerinden kurtarmaya yeterli olmaktadır.

Kırışıklıklarda Retinol Krem Etkisi

Cildiniz kuru ise kırışıklıklar ve ince çizgiler ile erken yaşlarda tanışmanız mümkün. Üstelik güneş koruyucusu kullanmıyorsanız cilt de kahverengi leke oluşumları da erken süreçte başlayacaktır. Tüm bunların önüne geçmek ve zamanı sizin lehinize döndürmek için 1 nohut tanesi kadar Retinol kremun yeterli olacağını bilmenizi isteriz.

Cildinizde oluşan kırışıklıkların derinliğine ve çokluğuna göre Retinol krem sonrası iyileşme süreci farklılık gösterebilir. Ancak HC Retinol kremun etkisini 6 haftalık düzenli kullanım sonrası gözle görülür derecede görmeniz mümkün olmaktadır.

Retinol İle İnce Çizgilere Elveda

Göz ve dudak çevresinde oluşan ince çizgiler cildinizin size umutsuzca seslenişi olabilir mi? İnce çizgilerden kurtulmak için tek ihtiyacınız Retinol krem olmaktadır. Retinol kullanımının düzenli olarak ve akşamları yapılması halinde ince çizgilerden tamamen kurtulmanız mümkündür.

Akne Sorunlarının Çözümü İçin Önerimiz

Her tür cildin kullanımına uygun olan Retinol, akne sorunlarının çözümü için de dermatologlar tarafından tavsiye edilmektedir. Asidik yapısı, cildi sıkılaştırıcı ve hücre yenileyici özelliği sayesinde akne problemlerinin önüne geçilmesinde, cildin sebum seviyesinin dengelenmesinde olumlu etkiler vermektedir.

 

HC saç bakım ürünleri

Vadi SağdıçVadi Sağdıç