EĞİTİM
Giriş Tarihi : 24-07-2020 09:09

Avustralya’da Master

Avustralya’da Master

Avustralya’da Master

 

Eğitim hayatınızı farklı bir ülkede sürdürmek ve daha başarılı bir eğitim hayatına sahip olmak için Avustralya’da master yapabileceğinizi biliyor muydunuz?

Avustralya; coğrafi olarak Türkiye’den oldukça uzakta bir ülke olsa da lisans üstü eğitim konusunda sunduğu başarılı çözümler sayesinde öğrencilerin öncelikli tercihi oluyor. Siz de bu anlamda eğitim standartları yüksek bir ülkede eğitim alabilirsiniz. Peki, Avustralya’da eğitim almak istediğinizde elde edeceğiniz avantajlar neler olur? Gelin hep birlikte Avustralya’da eğitim ve diğer konulara daha yakından bir göz atalım!

Avustralya’da Master Neden Tercih Ediliyor?

Öğrencilerin farklı bir ülkede eğitim almak için çok çeşitli nedenleri olabiliyor. Bu nedenler kişiden kişiye farklılık gösterse de Avustralya’da master eğitimi almak isteyenleri bekleyen avantajlar fazladır. Bu avantajlara gelin daha yakından bir göz atalım!

Dil Problemi Yok

Avustralya’ya gitmeden önce ülkeye adapte olma konusunda problem yaşayacağınızı düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü bu ülke uzun yıllar İngiliz hakimiyeti altında kaldığından ülkede kullanılan resmi dil İngilizce. Eğitim dili olarak İngilizce’nin kullanılması hem adaptasyon sorununu çözmenize yardımcı olur hem de dil seviyenizi geliştirmeye katkı sağlar. Nitekim bu ülkede yüksek lisans eğitimi almak istenmesinin nedeni de dildir.

Eğitim Standartları Yüksek

Yüksek lisans eğitiminizi tamamlarken avantajlar ve fırsatların en ön plana çıkanı hiç şüphesiz eğitim kalitesidir. Dünyanın en iyi üniversitelerinden bir tanesinde eğitim görmek kısa ve uzun vadede önemlidir. Kısa vadede bilgi birikiminiz artarken uzun vadede önemli bir diplomaya sahip olursunuz. Bu anlamda kariyerinizi şekillendirmek çok daha kolay olur.

Avustralya’da Yaşam Nasıl?

Avustralya’da master eğitimi almak isteyen pek çok bireyin en büyük çekincelerinden biri de Türkiye’den çok farklı bir kültür ile karşı karşıya kalmak olur. Avustralya hem coğrafi hem de kültürel olarak ülkemize uzak olsa da burada Türklere çok yakın davranıldığını ifade edebiliriz. Özellikle Çanakkale Savaşı döneminde Anzaklar ve Türkler arasındaki samimiyetin hala etkisini sürdürdüğünü ifade etmek gerekir. Nitekim bu yakınlığın bir sonucu olarak Avustralya’da yaşayan pek çok Türk var. Siz de eğitiminize burada devam ederek kariyerinize yön verebilirsiniz.

 

https://www.auegitim.com/avustralyada-yuksek-lisans-master-egitimi/

Vadi SağdıçVadi Sağdıç