Kültür - Sanat
Giriş Tarihi : 22-02-2020 09:48

Türkiye ve Yurt Dışı Gezilecek Yer Önerileri Veriyorlar

Gezi rehberi niteliğinde olan nereler gezilir web sayfasında geziye çıkmayı düşünen kişiler için gezi önerilerinde bulunuyorlar.

Türkiye ve Yurt Dışı Gezilecek Yer Önerileri Veriyorlar

Gezi rehberi niteliğinde olan nereler gezilir web sayfasında geziye çıkmayı düşünen kişiler için gezi önerilerinde bulunuyorlar. Bu öneriler arasında Türkiye'deki gezilecek yerler, vizesiz gezme imkanı olan yerler ve farklı ülkelerde gezilebilecek yerler bulunuyor. Ayrıca sitede otel önerileri ve kamp yapmayı sevenler için kamp alanı önerileri veriyorlar.

Türkiye İçin Verilen Gezi Önerileri

Web sayfasında Türkiye'nin illeri için gezi rehberleri bulunuyor. Bu rehberler Türkiye'nin doğusundan batısına kuzeyinden güneyine kadar pek çok il için hazırlanıyor. İller için hazırlanan rehberlerde illerin konumları, ne zaman gidilmesi gerektiği, ilde gezilmesi gereken tarihi yerler ve turistik gezi yerleri bulunuyor.

Bunun dışında gece hayatı ile ünlü şehirlerin gezi rehberlerinde gece hayatına dair bilgilerde bulunuyor. Tarihi yerleri gezmek isteyen kişiler içinde oralara ait açıklamalar paylaşıyorlar. Örneğin İstanbul Anadolu Yakası'nda gezmek isteyen kişiler İstanbul Anadolu yakası gezilecek yerler isimli rehberi okuyarak nereleri gezebileceklerini öğreniyorlar.

Kamp Alanı Önerileri

Doğa ile iç içe kamp yapmak pek çok kişinin kalabalıktan kaçış tercihleri arasında bulunuyor. Bu sebeple web sayfasında gezi rehberi paylaşımlarını yanı sıra kamp alanı önerileri de bulunuyor. Öneriler bazen orman kamp alanları bazen de sahil kamp alanları oluyor. Bu kamp alanı önerileri arasında bu amaçla hizmet veren tesisler bulunuyor.

Örneğin İzmir'in yakınlarında kamp yapmayı düşünenler İzmir kamp alanları sayfasındaki önerilen yerlere gidebiliyorlar. Sayfada İzmir için önerilen kamp alanları arasında Sazlıca plajı, Kalemlik, Hipo, Saklıköy ve Hitit kamp alanları bulunuyor.

Yurt Dışında Görülmesi Gereken Şehirleri Paylaşıyorlar

Web sitesinde yurt içi gezi rehberi ve kamp alanı önerileri dışında yurt dışındaki gezilmesi gereken şehirleri paylaşıyorlar. Şehirleri ülke bazında paylaşıyorlar. Örneğin Bulgaristan ülkesinde gezilmesi gereken şehirleri liste içerik halinde paylaşıyorlar. Bu şehirler arasında Sofya, Varna, Plevne ve Ruse şehirleri yer alıyor ve bu şehirlerde nerelerin gezilmesi gerektiğini anlatıyorlar.

Bulgaristan dışında Slovakya, Romanya, İtalya, Makedonya, Malta, Portekiz ve Brezilya gibi ülkelerde yer alıyor. Ülkelerin gezilecek şehirleri dışında gece hayatı ve gitme zamanı gibi konularda da bilgiler veriyorlar.

AdminAdmin