Kültür - Sanat
Giriş Tarihi : 20-06-2019 19:25   Güncelleme : 05-09-2020 23:09

Kanada Dil Okulları

Yurtdışı dil okulları, temel eğitimin seneler boyunca başaramadığını çok kısa bir süre içinde başarabiliyor.

Kanada Dil Okulları

 

Yurtdışı dil okulları, temel eğitimin seneler boyunca başaramadığını çok kısa bir süre içinde başarabiliyor. Oldukça etkili olan yabancı dil okullarından daha yüksek verim almak adına doğru ülkeyi ve doğru okulu seçmek çok önemli. Bu noktada acele etmeden okula ait maddi ve manevi koşulları araştırmak gerekiyor. Doğal olarak Türkiye üzerinden, dünyanın deyim yerindeyse diğer bir ucunda yer alan Kanada dil okulları hakkında güvenilir bilgi edinmek için deneyimli kişilerden ya da kurumlardan faydalanmak en doğrusu. İstanbul merkezli bir yurtdışı eğitim firması olan ELT, Samsun'dan İzmir'e Türkiye'nin pek çok noktasında şubesi bulunmaktadır. Kanada dil okulları ile kurduğu güçlü bağ sayesinde hem kayıt süreçleri hem de ders içerikleri ve konaklama konusunda sizi detaylı olarak bilgilendirecektir. ELT ekibi, Kanada'da yer alan tüm dil okullarına hakim durumdadır. İhtiyacınıza ve talebinize göre sizi en doğru, en ideal yabancı dil okuluna yönlendirecektir.

Kanada Dil Okulu ile İngilizceyi Ana Diliniz Gibi Konuşun

Kanada her ne kadar konum olarak bir nebze uzak olsa da yabancı dil konusunda referans olarak gösterilen ilk 10 ülke arasında olmayı her daim başarıyor. Kanada dil okulu tercihiniz ne olursa olsun, belli standartların üzerinde bir okuldan eğitim alacağınızı unutmayın. Çünkü Kanada dil okulları Kanada hükümetinin kontrolü ve güvencesi altındadır. Hükümet, Kanada'daki dil okullarına yabancı öğrencileri çekebilmek adına pek çok dil okuluna maddi destek sağlıyor. Okullar da çeşitli kampanyalar sayesinde bu okulu çok daha cazip hale getiriyor. Kanada'nın en popüler şehri olan Toronto, dil okullarının merkezi durumunda. CLLC, ELS, ILAC, College Platon, Hansa Language, Kanada'daki onlarca yabancı dil okulundan sadece bazıları. Bu okullar hakkında spesifik bilgiler için ELT ile dilediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz.

Konaklama Seçenekleri

Kanada dil okullarına gelen öğrencilerin öncelikli tercihi aile evleri oluyor. Bazı özel yurtlarda da kalabilirsiniz; ancak bu hem kültürel etkileşim hem de pratik yapma açısından daha dezavantajlı bir yol. Üstelik aile yanında konaklamak maddi açıdan çok daha uygun. Kanadalı aileler dışarıdan gelen öğrencilere karşı oldukça sıcaklar. Ayrıca bu kültürel alışverişten büyük mutluluk duyuyorlar. Yabancı dil okulunda öğrendiklerinizi evde aile bireyleriyle pratik yaparak pekiştirebilirsiniz.

Kanada Hakkında Temel Bilgiler

Amerika kıtasında yer alan Kanada, refah düzeyi açısından dünyanın en önde gelen ülkelerinden biri durumunda. İngilizce ve Fransızcanın ön planda olduğu ülkede yaklaşık 40 milyon insan yaşıyor. Yüz ölçüm olarak dünyada dördüncü sırada yer alan Kanada, teknoloji konusunda ABD ile yarışır düzeydedir. Doğal güzellikleriyle görenleri büyüleyen Kanada'da kış sporları oldukça gelişmiştir. Geçmişte Aborjinlerin yaşadığı ülke, bugün 10 ayrı eyaletten oluşuyor. Hem Britanya hem de Fransa kültürünün izlerine ülkenin pek çok yerinde tanıklık edebilirsiniz.

ELT Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
Barbaros Blv. 29/10 Beşiktaş
Tel: 0212 236 0 444

 

AdminAdmin