Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 14-01-2019 09:17   Güncelleme : 14-01-2019 09:17

Otel Kapı Kartları

Otel Kapı Kartları

            Günümüzde özellikle büyük otellerde normal kapı kilitlerinden farklı olarak otel kapı kartları kullanılmaktadır. Bunun amacı müşterinin odasında ya da odada değilken kendisinin ve eşyalarının güvenliğini en üst düzeyde sağlamasıdır.

 

 Kapı Kartları

 

            Firmamızın ürettiği Otel Kapı Kartı anahtarların yerini almaktadır. Odanın dışına çıkıldığı an kapıdan çıkartılan kartlar, kopyalanmaya karşı şifreli olduğu için hırsızlığa karşı ve kötü niyetli kişilere karşı güvenlik önlemi sağlamaktadır. Otel kapı kartları akıllı kart teknolojisiyle üretilir. Çipli, manyetik bantlı ya da RFİD çipli olarak üretilir. Değişik görsel şekillerde olabilir. Kart özelliği olduğundan cüzden içinde rahatça taşınabilir böylece kişilerin anahtar taşıma derdi son bulmuş olur. Otel kapı kartı sisteminde odadaki elektrik, alarm, havalandırma ve su tesisatı aktif hale gelir.

 

            Odadan çıkarken kapıdan kart çıkartıldığında tüm bu tesisatları otomatik olarak keser ve su baskını, elektriğin açık unutulması gibi sorunlar ortadan kalkmış olur. Cihazlar prize takılı kalsa bile elektrik bağlantısı kesileceğinden ters durumlar söz konusu olmaz. Ayrıca otel kapı kartları tıpkı bir alışveriş kartı gibidir. Kontör yüklendiği takdirde otel içerisindeki aktivite ve alışverişlerde para yerine geçeceğinden cüzdan odada unutulsa bile kullanılabilir ve para bulundurma derdinden kurtulmuş olunur.

 

 Kartların Avantajları ve Kullanımı

 

            Otel kapı kartı PVC kalitesinde dayanıklı sağlam malzemeden üretilir. Uzun süre kullanılabilir. Sık kullanılsa bile yıpranma yapmaz. Log tutma özelliği sayesinde odaya giren herkesin belirlenmesi mümkündür. Otel personeli gibi kişiler odaya girmek istediğinde otel müşterisi odada ise kapıyı açamaz ve misafirin odada olduğuna dair ışıklı uyarı verir. Acil durumlarda anahtar aramak vakit kaybettireceğinden kartlı otel kapıları sisteminde kart ile kapı açılarak acil müdahaleler yapılabilir. Müşterinin kaç gün için odada kalacağı bilgisi de bilgisayarlarda kayıtlı olacağından odanın başka kişilere de verilmesi engellenir. Kullanılan yere prestij sağlar.

 

             Odadan çıkıldığında eşyaların da güvende olması önemlidir. Otel kartlarında oda numarası, verilen erişim tarihi, kaldırılan erişim tarihi ve misafir numarası bulunur. Kullanımı basittir. Personel kullanıcı bilgilerini girer. Manyetik şerit okutulup otel kapısı kart okuyucu tarafından doğrulandıktan sonra kapı kilidi devreye girer. Manyetik okuyucudan kart kaydırılarak geçirilerek işlem tamamlanır. Firmamız talep halinde gerekli ölçüleri alarak uygun kart sistemini en ince ayrıntısına kadar tamamlamakta ve kurulum montajını yapmaktadır.

AdminAdmin