SAĞLIK
Giriş Tarihi : 20-07-2018 15:26   Güncelleme : 20-07-2018 15:26

Haşere ve Böceklerden Kurtulma Yolları

Haşere ve Böceklerden Kurtulma Yolları

Böcek ve haşerelerden kurtulmak için değişik yollar denemek mümkündür. İlaçlama yapabilmek için gerekli olan malzemeleri satın alabilirsiniz. Fakat unutmayın ki, böcek ilaçlama için doğru kimyasalı, doğru ilacı belirlemeniz ve satın almanız gerekmektedir. Yanlış uygulanan kimyasal hem insan sağlığına zarar verebilir hem de haşerelerden kurtulmak yerine canlıların daha fazla üremelerine neden olabilir. Tüm bunlar maddi açıdan ve zaman açısından kayıplara neden olabilir ve zararlı canlılar ile yaşamak zorunda kalabilirsiniz. Bu yöntemleri uygulayan ve Anadolu Yakası Böcek İlaçlama gibi kelimeleri kullanarak internetten bulduğunuz şirketler de sonuç vermeyen, yetersiz uygulamalar yapan, yetersiz hizmetler sunan şirketler olabilirler. Dolayısıyla böcek, haşere sorununa farklı bir şekilde yaklaşmanız, bu yöntemlerden daha farklı bir çözüm üretmeniz gerekebilir.

Profesyonel Böcek İlaçlama Şirketleri

 İlaçlama işi, profesyonel olarak hizmet veren firmalar tarafından güvenli bir şekilde gerçekleşmeli ve çözüme ulaşılmalıdır. Gerektiğinde günün 24 saati hizmet veren ilaçlama firmaları, sizi kısa sürede böcek, haşere ve fare gibi kemirgenlerden kurtarma garantisi vermektedir. Eşyalara zarar veren kemirgenler, taşıdıkları virüsler ile insan sağlığını tehdit eden böcek ve haşerelerin ev ve işyerlerinde görülmesi hiç de hoş bir görüntü değildir. Bu canlıların yaşam alanları içerisinde bıraktıkları salgı ve dışkılar düşünüldüğünde, temiz bir ortama kavuşmak için mutlaka ilaçlama yaptırmak gerekliliği ortaya çıkar. Böcek İlaçlama İstanbul ve diğer şehirler açısından sanılandan çok daha önemli bir iş olabilir.

Haşere ilaçlama şirketi Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı/ruhsatlı olmalı ve Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından belirlenen kriterlere uygun olarak ve çözüm odaklı çalışmalıdır. Hizmet sağlayan personel, ekipler deneyimli ve eğitimli işinin uzmanı kişiler oluşmalıdır. İlaçlama için uygulanan kimyasallar insan sağlığını tehdit etmemelidir. Çünkü böcek ve haşerelerin verdiği zararlardan kurtulmak için uygulanan kimyasalların, kaliteli ve bakanlık tarafından onaylı olması gerekir. Biyosidal ilaçlar olarak nitelendirilen bu kimyasallar, böcekleri öldüren ya da üremelerini engelleyen kimyasallardır ama insan sağlığını tehlikeye atmazlar.

Yukarıdaki örneğe benzer şekilde Avrupa Yakası Böcek İlaçlama gibi kelimeleri kullanarak rama motorunda yaptığınız arama sonucunda da ulaşabileceğiniz profesyonel böcek ilaçlama şirketleri, genellikle ismi zaten bilinen ve etkileyici referanslara sahip olan şirketlerdir. Örnek vermek gerekirse, Batı Haşere Kontrol Hizmetleri firması, İstanbul’un en büyük böcek ilaçlama şirketlerinden birisidir. İstanbul çapında hizmet veren şirket, özel şahısların, şirketlerin ve resmi dairelerin aralarında bulunduğu yüzlerce referansa sahiptir. Bu referansları ve şirketin verdiği hizmetler hakkındaki ayrıntılı bilgileri batibocekilaclama.com adresinde bulunan web sitesinden alabilirsiniz.

Evdeki Böcek Sorununuzdan Kurtulun

Evdeki böcek sorununuzdan kurtulmanızı ve böcekler nedeniyle başınıza gelebileceğinden korktuğunuz sağlık sorunlarıyla karşılaşmamanızı sağlayan bir yardım olacaktır.

Elbette bu işim maliyetinden de bahsetmek gerekir. Örnek verdiğimiz Batı Haşere Kontrol Hizmetleri şirketi tarafından 500 m2 alanın ilaçlanması için talep edilen ücretlerin bile sadece birkaç yüz lira olduğunu söylemek yeterli olacaktır. Yani dünya standartlarında çalışan ve sonuç garantisi veren bir firma tarafından sunulan hizmet bile, böceklerden bulaşan bir hastalık ya da ilaçlama işini sizin yaptığınız durumlarda karşılaşabileceğiniz kazalar/yaralanmalar neticesinde doktora ödemeniz gereken muayene ücretinden daha düşük olacaktır. Söz konusu alanın daha küçük olması ya da ilaçlama hizmetinin periyodik alınması halinde ücretlerin daha da düşeceğinden söz etmek gerekmez. Böcek ilaçlama işini yapmak için profesyonel bir şirketten yardım almak, haşereyle mücadele işinde uzmanlardan faydalanmak hem çok ucuz hem de çok mantıklı bir iş olarak kabul edilebilir.

AdminAdmin