Kayseri Haberleri
Giriş Tarihi : 18-05-2018 13:46   Güncelleme : 18-05-2018 13:46

Kayseri Boşanma Avukatı Metin Polat’tan Doğru Boşanma İpcuçları

Çocuklara boşanma ya da ayrılık hakkında bilgi vermek için bazı genel öneriler. Son beş yıldaki araştırmalar, boşanmış olan ebeveynlerin% 75'inden fazlasının, çocuklarında on dakikadan daha kısa bir süre boyunca ailede bu değişiklik hakkında konuştuğunu ortaya koymuştur.

Kayseri Boşanma Avukatı Metin Polat’tan Doğru Boşanma İpcuçları

Çocuklara boşanma ya da ayrılık hakkında bilgi vermek için bazı genel öneriler. Son beş yıldaki araştırmalar, boşanmış olan ebeveynlerin% 75'inden fazlasının, çocuklarında on dakikadan daha kısa bir süre boyunca ailede bu değişiklik hakkında konuştuğunu ortaya koymuştur. Bu kılavuz, en sağlıklı yüzde 25'lik ebeveynlerden biri olmanıza yardımcı olmak içindir. Sizlere Kayseri boşanma avukatı tarafından önerilen şey şudur: çocuklar bunun hakkında konuşmalı ve bunu duymaya ihtiyaçları vardır, onlar da yapmak istemediklerini söyleseler bile.

            Çocuklara ayrılmadan yaklaşık 2-3 hafta önce söyleyin. Bir plan yapın - en azından temelleri - onlara söylemeden önce.

 Takım Olmaya Devam Edin

            Mümkünse, bir çift olarak birlikte çocuklarla konuşun, her iki ebeveyn de bir takım olarak çalışmaya hazır olun ve birleştirilmiş bakım ve endişeyi bir araya getirin - öfkeyi kaybetme olasılığınız yoksa veya birbirinize kızgın olduğunda bunu yapmaya hazırlanın.

            Daha sonra yapılması gereken hiçbir şey olmadığı zaman sessiz bir alanda çocuklarla konuşun. Hafta sonları en iyisidir - eğer mümkünse bir hafta sonunun başlangıcında, konuştuktan hemen sonraki günlerde konuşmak ya da yakın olmak için etrafta olacaksınız.

 Öğretmenler ile İşbirliği Yapın

            Öğretmenlere, çocuklara söylemeden önceki gün Kayseri boşanma avukatı ile de görüşerek, öğretmenleri potansiyel olarak üzülme ya da harekete geçmeye hazırlamalarını söyleyin. Öğretmenlerden duyarlı olmalarını ve bilgi sahibi olmalarını isteyin - bunları anlamanızı istiyorsunuz, ancak çocuklara bu konuda bir şey sormamalarını veya çocuktan bahsetmedikçe söz etmemelerini rica etmelisiniz.

            Ebeveynler çocuklarla konuştuklarında, tekrar tekrar tekrar tekrar söyleyeceğiniz birkaç önemli mesaj vardır - konuşma sırasında ve takip eden aylarda:

            Bu annem ve babamın işleri daha iyi yapmaya çalışmasından uzun bir süre sonra karar verdi. Bu yetişkin bir karardır ve çocukların yaptığı veya söylediği hiçbir şeyle ilgili bir şey yapmadığı; Çocukların, “ekstra güzel” davranarak bu kararı ayırma / boşanmalarını kontrol edemediklerini anlamalarına yardımcı olun.

            Kimse başka kimseyi suçlamıyor - çocuklar, diğer ebeveynlere ihanet etmekten korkmadan ya da sadakatsiz hissetmekten korkmadan her bir ebeveyni tam anlamıyla özgürce sürmeye devam ediyorlar (bu pek çok ebeveyn için zorlu bir meydan okuma olabilir, ancak çocukları acıdan korumak istiyorsanız CRUCIAL ve uyumsuzluk).

            Birçok farklı duygu normaldir - hepimiz üzgün, öfkeli, endişeli ve belki de geleceği merak eder - tüm duygular normaldir - ebeveynler tüm hisleri dinlemeyi severler ve çocuklara nasıl hissettiklerine bakılmaksızın yardım etmeye çalışırlar.

            Biz hala bir aileyiz - sadece değişiyoruz. Hala annen ve baban olacağız, kimse gitmeyecek (bu doğru olduğu sürece), ve annem ve babam onları her zaman olduğu kadar sevecek; Eğer bir ebeveyn uzak mesafeden uzaklaşıyorsa, bu ebeveynleri düzenli olarak göreceklerini ve bunun nasıl gerçekleştirilebileceğini açıklayın

AdminAdmin