Kültür - Sanat
Giriş Tarihi : 28-11-2017 13:04   Güncelleme : 28-11-2017 13:04

Karyola Rahatlığında Doğaçlama Kahkaha Terapisi

İzmir ve İstanbul ekiplerinin birleşmesinden doğan bu grup, bu karmayı enerjilerine de çok olumlu yansıtarak kısa zamanda seyirciden tam not almayı başardı.

Karyola Rahatlığında Doğaçlama Kahkaha Terapisi

2014 yılı Ocak ayında daha önceden çeşitli doğaçlama ekiplerinde görev almış oyuncular tarafından kurulmuş hem yeni hem eski bir gruptur. İzmir ve İstanbul ekiplerinin birleşmesinden doğan bu grup, bu karmayı enerjilerine de çok olumlu yansıtarak kısa zamanda seyirciden tam not almayı başardı.

Oyunculukları yanında, bir çok kurumsal firma ile eğitim, seminer ve motivasyon toplantılarında da birlikte çalışan ekip, bu etkinliklerde kendi yazı ekipleri ile çalıştıkları firmaya özgün projeler oluşturabiliyorlar. Aynı zamanda çocukların eğitim süreçlerine tiyatro ile katkıda bulunmak adına çalışmaları mevcut.

Eğlence anlayışınıza yeni bir anlam kazandırmak, düşünmeden hunharca gülmek ve az da olsa normal hayattan uzaklaşmak isteyenler için, 'Karyola Doğaçlama, Gülmenin En Konforlu Hali' sloganıyla yola çıkan bu ekibi takibe almanızı öneriyoruz.

Yepyeni doğaçlama turları ile yeni sezona hazırlanan ekibi  sosyal medyada ‘tiyatrokaryola’ olarak takip edebilir, tiyatrokaryola@gmail.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Oyuncular;

Ömer Varol Martı

Sedef Zümrüt An

Tuğba Kürükoğlu

Umur Seven

Yönetmen: Ömer Varol Martı

Moderatör:  Mustafa Kemal Pehlivan

Teknik : Berathan Kurt

Müzik: Aykut Oğuzcan Kılıç

Kurumsal İletişim Sorumlusu : Gülay Yıldız Gülün (0538 399 39 12)

Doğaçlama Tiyatro Nedir?

Sahne akışının ve oyuncuların seyirciler tarafından yönetildiği, belli kurgular üzerine tamamen doğaçlama performanslarla ilerleyen tiyatro oyunudur.

Belli başlı turlar üzerinden, seyirciden gelen yönelimlerle skeçler halinde sahnelenir. Oyuncunun doğaçlama anında sunduğu hareketler ve sözler, spontane bir biçimde ortaya çıkar.

Ayrıntıları önceden saptamadan, bir metne bağlı kalmadan ancak belirli bir hazırlık süreci barındıran; büyük ölçüde grup dinamiğine dayanarak içten geldiği gibi ve aniden gelişen rol oynama sürecidir.

Tiyatro Karyolanın en yakın oyunu

1 aralık saat: 20.00 de Kadıköy Kılçık Mekan'da
Iletişim: 0538 399 39 12