Oyun Dünyası
Giriş Tarihi : 16-11-2017 13:57   Güncelleme : 16-11-2017 13:57

Türkiye’de Oyun Sektörü

Günümüzde teknolojinin hızlanması ile etkilerin her alanda göstermekte ve bizi de gün geçtikçe daha fazla şekilde etkisi altına almaktadır. Artık her şeyi bilgisayar ortamında halletmeye başladık, bu aslında iyi gibi gözüken bir şey her işimizi artık oldukça hızlı bir şekilde zaman kaybetmeden ve sıkıcı bir şekilde beklemeden halledebiliyoruz.

Türkiye’de Oyun Sektörü

Ulaşmak istediğimiz her şeye çok kısa bir sürede ulaşabiliyor ve çok fazla kaynağı aynı anda görebiliyoruz. Teknolojinin bu denli gelişmiş olması bize sadece zaman kazandırma konusunda bir artı sağlamıyor aynı zamanda boş zamanlarımız da değerlendirmemizi veya daha doğru bir deyimle boş zamanlarımızı bir şekilde doldurmamıza da yardımcı oluyor.

İnsanlar için boş zamanlarını değerlendirme konusunda pek çok alternatif vardır. İnternette çok çeşitli şekillerde bunu yapabiliriz. Fakat boş zamanlarımızı teknoloji sayesinde doldurmaktan bahsedersek oyun sektörü hakkında bahsetmemek olmaz. Günümüz teknolojisi sayesinde gerçeğe çok yakın oyunlar ortaya çıkarılabiliyor, bu da oyun sever kişilerin oldukça ilgisini çekmekte. Oyun ajansları da bunun farkında olmalı ki aklımıza gelebilecek her alanda oyun bulabilmek mümkün. Genelde oyuncu kişilerin çoğunluğunu 25 yaş altı kesim oluşturuyor olsa da daha büyük yaşta ki insanlar de oyunlar alanında ilgili olabiliyor.

Genellikle genç kesimin oyunlar ile zamanı öldürmesi konusunda ebeveynler ve öğretmenler şikayetçi olsa da günümüz şartlarını düşünürsek çocukların büyük ve içerisinde ki hiç kimsenin diğer kimselerden haberinin olmadığı, herkesin kendi içerisinde yaşadığı, arkadaşlık ortamının en aza indiği büyük ve kalabalık yapılar, sadece arabaların geçebilmesi için oluşturulmuş olabildiğince büyük yollar arasında oyun oynayabilecekleri tek yerin sanal ortamlar olduğunu unutmamak gerekir. Tabi ki bu demek değildir ki gençler bütün zamanı bilgisayar, telefon ya da tabletler karşısında oyun oynayarak geçirsin, fakat aşırıya kaçmak şartı ile bu tür şeylere izin verilmelidir.

Oyunların gerçekçi olması ve sürekli olarak arka planda çalışması nedeniyle insanlar oyunlara aşırı derece de bağlanmış durumda, öyle ki bir oyun hakkında çıkan son dakika oyun haberleri okumak bile oyuncular için büyük bir zevk haline gelmiş durumda.

Tüm bunlarla birlikte oyun sektörü geliştiriciler için güzel imkanlar sunabilmekte, çünkü artık sokaklarda oyun oynama zamanı geçmişte kaldı, çocuklar sokaklara çıkıp oyun oynayamıyor, fakat bir şekilde çocukların oyun oynaması gerekmektedir, bu gelişimleri için de önemli bir gereklilik taşımaktadır. Bu açığın sanal ortamlarda bilgisayar oyunları ile kapatılması oldukça normal tabi ki aşırıya kaçmamak şartı ile.

AdminAdmin