Oyun Dünyası
Giriş Tarihi : 19-12-2016 12:18   Güncelleme : 19-12-2016 12:18

Süper Mario Run, 5 Milyon Dolar Ciro Yaptı!

Nintendo tarafından geçtiğimiz günlerde iOS platformu için yayınlanan Süper Mario Run oyunu, yayınlandığı kısa süre içerisinde 5 milyon dolar gelir elde ederek tarihi bir başarı kazandı.

Süper Mario Run, 5 Milyon Dolar Ciro Yaptı!

Şimdilik sadece iOS platformlarında yayınlanan Süper Mario Run isimli mobil oyun, yayınlandığı tarihten sadece bir kaç gün geçmişken satış verileri kamuoyuna paylaşıldı. Paylaşılan verilere göre oyun kısa süre içerisinde 5 milyon dolar civarında bir gelir elde ederek büyük bir başarıya imza attı. 

Yayınlandığı ilk günün sonunda 2 milyon 850 bin kişi tarafından indirildiği belirtilen oyunun satış rakamları yatırımcılarının da yüzünü güldürdü. Öte yandan oyuncuların da merakla takip ettiği istatistikler, oyuncular tarafında da beğeniyle karşılandı. 

Öte yandan, şimdilik sadece iOS platformunda yayında olması ve bu kadar büyük bir başarı sağlamış olması, bilgisayar korsanlarının da iştahını kabartan bir etken oldu. Öyle ki, henüz Android platformunda resmi olarak yayınlanmayan oyunla ilgili piyasaya çok sayıda android için geçerli APK dosyalarının yayıldığı görüldü. Üstelik bu yayılan apk dosyalarında malware olarak nitelendirilen ve cihaz kullanıcılarının izni ve bilgisi haricinde cihaz üzerinde işlem yapan ve cihazlara da ciddi zararlar verebilen yazılımların apk dosyalarıyla birlikte kullanıcılara sızdırılmaya çalışıldığı görüldü. 

AdminAdmin