TÜBİTAK Uzmanının Yaptığı Deneyde Oğlunun Elleri Koptu! Gözlerini de Kaybedebilir!

TÜBİTAK'ta Başuzman olarak görev alan Tuncay Özışık evinde yaptığı deney sırasında oluşan patlamada 17 yaşındaki oğlu Altuğ Işık iki elini kaybetti. Şu anda da gözlerini kaybetme riski bulunuyor.

TÜBİTAK Uzmanının Yaptığı Deneyde Oğlunun Elleri Koptu! Gözlerini de Kaybedebilir!

TÜBİTAK Başuzmanı Tuncay Özışık, Antalya'da ki evinde yaptığı kimyasal bir deney sonucu oluşan patlamada henüz 17 yaşında ki oğlu Altuğ Özışıkın ağır şekilde yaralanmasına neden oldu. Olay tüm yurtta üzüntü ile karşılandı. Altuğ Özışık, Akdeniz Hastanesi Tıp Fakültesinde yoğun bakımda tutuluyor ve hayati tehlikesi sürüyor.
           

24 temmuz 2017 tarihinde akşam 20 sularında 7. katta bulunan evin balkonunda yapılan proje denemesi sırasında büyük bir patlama meydana geldi. Şeker, sodyum bikarbonat ve henüz açıklanmayan bir kimyasalın karıştırılması sonucunda balkonda bulunan aile bireylerinden Tuncay Özışık ve eşi hafif yaralanırken oğulları Altuğ'un olay yerinde elleri koptu ve gözlerinden de ağır şekilde yaralandı. Olay sonrası itfaiye ve polis ekipleri geldi. Aile kendi imkanlarıyla en yakın özel bir hastaneye gitti ama Altuğ Özışıkın durumu ağır olduğundan Akdeniz Üniversitesi Hastanesine sevk edildi. Hastane Altuğ Özışığıkı ameliyata aldı. 
           

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Bülent Aydınlı Altuğ Özışıkın durumunun ciddiyetini koruduğunu ve elleri ve gözlerini kaybetme riskinin devam ettiğini açıkladı . Altuğ Özışıka hastanede annesi Hatice Özışık refakat ediyor.
           

Yapılan araştırmaya göre Antalya Konyaaltı ilçesinde bulunan evlerinde TÜBİTAK Başuzmanı Tuncay Özışık ve oğlu Altuğ gün boyu yaptıkları proje çalışmasına akşam saatlerinde de devam etme kararı aldı. Kimyasal birleşimi oluşturmak için balkona düzenek hazırlandı. Eşi ve 17 yaşındaki oğlu ile birlikte deneyin yapıldığı sırada büyük bir patlama meydana geldi. Patlamada kendisi ve eşi hafif yaralanırken oğullarının ellerinin koptu ve yüzünden ağır şekilde yaralandı. Gözlerini kaybetme tehlikesi de sürüyor. Hastanenin yapacağı açıklama merakla bekleniyor. Oğul Altuğ Özışıkın hayatını kaybetme riski de bulunuyor. Deneyin neden evde yapıldığı ve 17 yaşındaki oğul Altuğ Özışıkın ağır şekilde nasıl yaralandığı polis soruşturması altında. 

Tuncay Özışık Tuncay Özışık oğlu altuğ ışık tübitak patlama tübitak deney patlama
Yorum Ekle
Kalan karakter sayısı : 500
Bodrum'dan yeniden 5.3'lük deprem korkuttu
Bodrum'dan yeniden 5.3'lük deprem korkuttu
Milyonların Beklediği Memur zam oranları teklifleri açıklandı
Milyonların Beklediği Memur zam oranları teklifleri açıklandı