TORUNTAY: KADRODA KAPSAM DIŞI KALANLAR İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ

TORUNTAY: KADRODA KAPSAM DIŞI KALANLAR İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ

ANKARA’DAKİ MEDYA TEMSİLCİLERİ ÖZ TAŞIMA-İŞ SENDİKASININ PROGRAMINDA BİR ARAYA GELDİ…

TORUNTAY: KADRODA KAPSAM DIŞI KALANLAR İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ

Taşıma-İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay : 1 Mayıs’ı Kavga Günü Olmaktan Çıkardık

 

Hak-İş Genel Başkan Yardımcısı ve Öz Taşıma-İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay, Ankara Haymana’da gazeteciler ile bir araya geldi. Programda yaklaşan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü ile ilgili konuşan Toruntay, “1 Mayıs’ın kavga gününe dönüştürülmesi anlayışını ortadan kaldırmak ve bu günü tüm Anadolu’ya yaymak için her yıl 81 ilden birinde bu günü kutluyoruz. Bu çalışmamız sonucu artık 1 Mayıs kavga günü değil, çalışanların sorunlarını barış içinde duyurabildiği bir gün haline gelmiştir.” dedi.

Hak-İş Konfederasyonuna bağlı Öz Taşıma-İş Sendikası Ankara’daki medya temsilcileri ile Haymana’da bir termal otelde bir araya geldi. İki gün süren programın son gününde gazetecilerle bir araya gelen Öz Taşıma-İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

ARTIK ÇALIŞANLAR SORUNLARINI BARIŞ İÇİNDE DİLE GETİREBİLİYOR

Konuşmasına yaklaşan 1 Mayıs Emek Ve Dayanışma Günü ile ilgili değerlendirmelerde bulunarak başlayan Toruntay, ”1 Mayıs’ta Adana’da olacağız. 1 Mayıs’ın kavga gününe dönüştürülmesi anlayışını ortadan kaldırmak ve bu günü tüm Anadolu’ya yaymak için her yıl 81 ilden birinde bu günü kutluyoruz. Bu çalışmamız sonucu artık 1 Mayıs kavga günü değil, çalışanların sorunlarını barış içinde duyurabildiği bir gün haline gelmiştir.” açıklamasında bulundu.

KADRODA KAPSAM DIŞI KALANLAR İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ

Taşeron sorunu ile ilgili atılan adımların olumlu ancak yetersiz olduğunu kaydederek konuşmasına devam eden Toruntay, “900 bin kişi kadroya ulaştı. Böylece çalışma hayatının en kadim sorunlarından biri olan taşeron rafa kalktı ancak kiralık araç şoförleri, KİT’lerde çalışanlar olmak üzere bazı kurumlarda çalışan taşeronlar kapsam dışı kaldı. Başta konfederasyonumuz olmak üzere sendikamız burada çalışan taşeronlarında kadroya geçmeleri için yeni bir mücadele başlatacağız.” dedi.

ERKEN SEÇİM KARARINI OLUMLU BULUYORUZ

Konuşmasının son bölümünde erken seçim kararı ile ilgili düşüncelerini paylaşan Toruntay, şunları kaydetti: “Erken seçim kararını olumlu buluyoruz. Alınan bu karar ile ülkemize yönelik küresel oyun ve hesapları boşa çıkartmış olduk. İnşallah, 24 Haziran günü gerçekleşecek seçim sağlıklı bir şekilde ilerler ve ülkemizi ayağa kaldıracak projelerin hayata geçer ve geçmeye devam eder.”

CAN UZUNKÖK/ANKARA

Yorum Ekle
Kalan karakter sayısı : 500
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bodrum'dan yeniden 5.3'lük deprem korkuttu
Bodrum'dan yeniden 5.3'lük deprem korkuttu
Milyonların Beklediği Memur zam oranları teklifleri açıklandı
Milyonların Beklediği Memur zam oranları teklifleri açıklandı