Öğretmenlere müjde "Öğretmen İstihdamı Seferberliği" başlıyor

Türkiye'de yer alan eğitim kurumlarında öğretmen istihdamı oluşturacak bir proje devreye girmeye hazırlanıyor. "Öğretmen İstihdamı" adlı bu proje Mental tarafından yürütülmektedir.

Öğretmenlere müjde

Öğretmenler mülakat gerçekleştirilerek değerlendirildikten sonra, özgün ve farklı eğitim modellerinin yer aldığı eğitim kurumlarında öğretmen olma fırsatına kavuşabilecekler. Bu proje sayesinde öğretmenler, gelişime açık, sorgulayan, araştıran, entelektüel, öz güveni yüksek, karakter ve değerler eğitimine önem veren gençler yetiştiren eğitim kurumlarında yer alabilecekler.

İstihdam Edilmesi Planlanan Öğretmen Adayları

Sevgi ve ilginin eğimin temelinde büyük bir öneme sahip olduğunun bilincinde olan, analitik düşünen ve karar verebilen, iletişim becerisi gelişmiş, gelişim odaklı ve pedagojik formasyon eğitimini başarı ile tamamlamış eğitimcilerin istihdam edileceği hedeflenmektedir.

Projenin Başlayacağı Dönem

Proje, 2017 - 2018 eğitim - öğretim yılı devreye girmeden önce en uygun adayların okullara yönlendirilmesi için başlamıştır. İnternet üzerinden başvurular devam etmektedir. Bu proje sayesinde hem artan istihdam talebine hem de ülke ekonomisine katkı sağlanacağı düşünülmektedir. Şehit aileleri ve gazi yakınlarına sosyal sorumluluk kapsamında özel ek kontenjanlara da yer verilmiştir. Başvuru için ogretmenistihdami.com sayfasını ziyaret ederek, kendi branşınızı seçtikten sonra yeni sayfada açılan formu doldurmanız yeterlidir.

Online olarak başvurunuz alındıktan sonra, aranan şartlara uygun olmanız durumunda Türkiye'de yer alan en iyi özel eğitim kurumlarından birinde sizde öğretmenlik yapabileceksiniz. Sizler de aranan şartlara uygun adaylardan biri olabilirsiniz.

öğretmen istihdamı seferberliği öğretmen istihdamı seferberliği nedir öğretmen istihdamı seferberliği ne zaman başlıyor
Yorum Ekle
Kalan karakter sayısı : 500
Bodrum'dan yeniden 5.3'lük deprem korkuttu
Bodrum'dan yeniden 5.3'lük deprem korkuttu
Milyonların Beklediği Memur zam oranları teklifleri açıklandı
Milyonların Beklediği Memur zam oranları teklifleri açıklandı