Mehmet Ali Yalçındağ Kimdir?

Mehmet Ali Yalçındağ Kimdir?

Mehmet Ali Yalçındağ 1964 yılında, yani askeri darbeden kısa bir süre sonra İstanbul topraklarında dünyaya gözlerini açmıştır.

Mehmet Ali Yalçındağ Kimdir?

Eğitimine büyük bir önem veren Mehmet Ali Yalçındağ, 1989 yılında American Collage in London’ dan başarı ile mezun olmuş ve hemen takip eden sene Doğan Grubu’ nda çalışmaya başlamıştır. Buradaki ilk görev yeri Doğan Grubu Dış Ticaret’ tir. Burada başarıları ile ön plana çıkan Mehmet Ali Yalçındağ, 1991 yılında yani Doğan Grubu’ ndaki görevinin ikinci yılında Doğan Grubu İcra Komitesi’ nde yükselerek müdür yardımcılığı görevine getirilmiştir. Doğan Grubu’ nun yanı sıra Mehmet Ali Yalçındağ, Milliyet Gazetesi’ nde de genel müdür yardımcılığı görevini yerine getirmiştir.

            Takvimler 1996 yılını gösterdiğinde, Doğan Grubu’ ndaki medya şirketleri birleşme kararı almış ve isimleri Doğan Yayın Holding olmuştur. Mehmet Ali Yalçındağ bu kurumda yönetim kurulu başkan vekilliği görevini üstlenerek ön plana çıkmıştır. Buradaki görevinin ardından ise Mehmet Ali Yalçındağ 1999 yılına gelindiğinde bu kurumun icra kurulu başkanlığı görevini üstlenmiştir. En çok bilinen kitap mağazalarından biri olan ve hem on-line kitapçılıkta hem de çeşitli mağazaları ile Türkiye’ de bu sektörün öncülerinden olan D&R mağazalarının oluşturulan ilk yönetim kurulu üyelerinden biridir. D&R, Doğan ve Raks kelimelerinin baş harflerinden oluşturulmuştur. Mehmet Ali Yalçındağ, 2012 yılında Türkiye’ de büyük atılımlar yapan Yandex Türkiye CEO’ luğu görevine getirilmiştir. Mehmet Ali Yalçındağ’ ın bu görevlerinin yanı sıra çeşitli dernek, konsey ve kulüp üyelikleri bulunmaktadır. Bu üyeliklerden bazıları Galatasaray Spor Kulübü üyeliği, TÜSİAD üyeliği gibi üyeliklerdir. Aynı zamanda Mehmet Ali Yalçındağ, Türkiye Reklam Konseyi ile Uluslararası Reklamcılık Derneği’ nin başkanlık görevlerini yerine getirmektedir.

 Mehmet Ali Yalçındağ Doğan Grubu CEO Görevinden neden istifa etti?

            Mehmet Ali Yalçındağ, yıllar 2012 senesinin Aralık ayını gösterdiğinde Doğan Grubu CEO’ su olarak görevlendirildi. Ancak bu görevinden istifa etmek zorunda kaldı. Mehmet Ali Yalçındağ ismi son zamanlarda sıklıkla zikredilen bir isimdir. Mehmet Ali Yalçındağ, Doğan Grubu Yayın Başkanı görevini sürdürmekte iken istifa etmiştir. Mehmet Ali Yalçındağ’ ın istifası hem iş dünyası gündemini hem de haber gündemlerini uzun süre meşgul etmiştir. Haber gündemi ve iş dünyası gündeminin yanı sıra sosyal medyada da uzun süre Mehmet Ali Yalçındağ’ ın istifası konuşulmuştur. Mehmet Ali Yalçındağ, geçtiğimiz dönemde Türkiye’ de siber saldırılara karışan ve kendilerine Red Hack diyen bir grup tarafından siber saldırıya uğramış ve kendi deyimi ile kendisine ait olmayan mailler bu yolla sızdırılmıştır. Ancak Mehmet Ali Yalçındağ, bu suçlamaları kabul etmemiş, yapılan teknik incelemelerin ardından kendisine ait olduğu iddia edilen mail yazışmalarının kendisine ait olmadığının ortaya çıkarıldığını belirtmiştir.

            Yapılan teknik incelemeler sonucunda mail yazışmalarının kendisine ait olmadığı ortaya çıkmasına rağmen Mehmet Ali Yalçındağ, Doğan Grubu’ nun son zamanlarda gündeme gelen bu iddialardan dolayı zarar görmemesi adına sürdürdüğü görevinden istifa ettiğini açıklamıştır. Görevini bırakacağını söylediği açıklamasında Mehmet Ali Yalçındağ, 20 yıldan fazla bir süredir görev yapığı kurumu korumak adına böyle bir karar verdiğini belirtmiştir. 20 yıldan fazla bir süredir yerine getirdiği yöneticilik görevlerinde, böyle durumlarda medyanın ve kurumun hedef kitlelerinin neler beklediğini ve nasıl bir bakış açısı ile olayları izlediğini sıklıkla tecrübe ettiğini belirten Mehmet Ali Yalçındağ, her ne kadar suçsuzluğu teknik inceleme ile ortaya çıkarılmış olsa da bulunduğu görevden istifa etmesinin temsil ettiği kurumun marka imajına zarar gelmemesi için gerekli olduğunu ifade etmiş ve görevini bıraktığını açıklamıştır. Mehmet Ali Yalçındağ, Aydın Doğan’ ın damadıdır.

            Aydın Doğan’ ın kızı olan Arzuhan Doğan Yalçındağ ile evli olan Mehmet Ali Yalçındağ, bu evliliğinden iki çocuk sahibidir.

Yorum Ekle
Kalan karakter sayısı : 500
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bodrum'dan yeniden 5.3'lük deprem korkuttu
Bodrum'dan yeniden 5.3'lük deprem korkuttu
Milyonların Beklediği Memur zam oranları teklifleri açıklandı
Milyonların Beklediği Memur zam oranları teklifleri açıklandı