GÜNDEM
Giriş Tarihi : 04-05-2021 18:25   Güncelleme : 04-05-2021 18:25

KKTC Flaş Haberleri- Mart 2021

KKTC Flaş Haberleri- Mart 2021

KKTC Flaş Haberleri- Mart 2021

 

KKTC genelinde en çok ses getiren haberlerden bazılarını sizler için derledik. 2021’in Mart ayında pandeminin etkisiyle yaşamaya devam ederken, hayatın tüm gerçekliği de asla yanımızdan ayrılmamakta ve gerek ekonomik gerek sosyal gelişmelerle tüm sertliğini bizlere hissettirmekte…

Pandeminin 1. yılını doldurduğumuz bu günlerde, geçen süre zarfı içerisinde gündem hep aynı kalmayı başardı. Doğu Akdeniz’deki gerginlik her günün konusu olurken zirveyi elbette ki sadece dünün ve bugünün problemi olmayıp tüm zamanların problemi olan geçim sıkıntısı ile paylaştı.

Şubat Enflasyonu Eksi Değerde!

İstatistik Kurumunca yapılan araştırmaların sonunca hazırlanan rapor, resmi web sitesinde yayınlandı. Şubat ayı özelinde Tüketici Fiyatları Genel Endeksi oranında binde 2 seviyesinde bir düşüş gözlemlendi. 2021 yılı içerisinde Ocak ve Şubat ayı özelinde enflasyon 0,46 artarak yıllık enflasyon oranını 12.93’e çıkartmış oldu.

Ana harcama grupları bir ayla kıyaslandığında en yüksek artışın sağlık grubunda 3.74 ile gerçekleştiği gözlemlendi. En yüksek düşüş ise 6.64 ile giyim ve ayakkabı grubunda yaşandı. Bu düşüşle birlikte pandeminin hiç güç kaybetmeden tüm gücüyle hayatımızda olduğunu kanıtlamış oldu. Giyim ve ayakkabı sektörünün böylesine bir düşüşle etkileyen pandemi, tüm insanlığın umutlarına rağmen milyonları ve hatta milyarları etkilemeye devam ediyor.

Endeks genelinde bulunan maddelerin 222’sinin ortalama fiyatlarında artış gözlemlenirken 167’sinin ortalama fiyatlarında ise düşüş kayda geçti. Fiyat artışının en çok yaşandığı ürünler, kavun (%81,63), taze fasulye (%65,58) ve çarliston biber (%44,33) olarak öne çıkmıştır.

En İyi Yatırım Gayrimenkul

TL’de yaşanan büyük değer kayıpları, faizlerin artmasına sebep olmuştur. Bu bağlamda vadeli hesapların uzun vadede büyük getiriler sağlayacağı düşünülmektedir. Kıbrıs gayrimenkul fiyatları adanın yüz ölçümü göz önüne alındığında son derece değerli olarak öne çıkmaktadır.

Kıbrıs adasının en güzel merkezlerinden birisi olan Girne satılık ev sayısının fazla olduğu bir noktaların başını çekmektedir. Uzun vadeli krediler alıp ev satın almak, en karlı yatırım yöntemlerinden birisi olarak öne çıkmaktadır. Girne satılık ev ilanlarındaki fiyatların yüksek olmasının sebebi, ev sayısının fazla olmasına karşı adanın küçük olmasıdır.

Kıbrıs adasının kuzeyinde bulunan Girne, başkent Lefkoşa’ya yalnızca 26 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Ülkenin en çok turist misafir eden merkezlerinin başında gelen Girne, yazlıkların ve gece hayatının en yoğun şekilde yer aldığı şehir olarak öne çıkmaktadır.

Güneyinde Beşparmak Dağları, kuzeyinde Akdeniz bulunan Girne, gerek doğal gerek tarihsel güzellikleriyle ön plana çıkan muhteşem bir noktadır. Her geçen gün daha da büyüyüp gelişen Girne, sahip olduğu potansiyelden dolayı, yatırımcıların ve tatilcilerin göz bebeği konumundadır.

Akdeniz’in en önemli turistik merkezlerinden birisi olan Girne, geçmiş geleceğin sentezi olup hemen herkesin yaşamayı düşlediği bir şehir olarak öne çıkmaktadır. Bu bağlamda her geçen gün yeni insanların taşındığı Girne, Kıbrıs adası üzerinde emlak sektörünün en hareketli olduğu şehirlerin başında gelmektedir.

Girne satılık ev piyasasının son derece hareketli olmasının sebebi muhteşem bir şehir olup hem kışın hem de yazın yaşanabilecek en güzel şehirlerden birisi olarak öne çıkmasıdır. Tarihin esintilerinin sık sık kendini hissettirdiği Girne, muhteşem yapılarla her geçen gün büyümektedir.

Girne satılık ev konusunda her geçen gün büyümesinden dolayı sadece adanın değil Doğu Akdeniz’in de en hareketli noktalarından birisidir. Bu bağlamda Kıbrıs adasında yatırım yapmak isteyen kişiler için en doğru nokta kesinlikle Girne olacaktır. Yalnızca sahip olduklarıyla değil gelecekte gelişim potansiyeli de üst düzey seviyelerde olan Girne satılık daire denildiğinde adada akla gelen ilk merkezdir.

                                                                                                                                           

NELER SÖYLENDİ?
@
1xbet yeni giriş