A Milli Takımımız FIFA Sıralamasında Yükseldi

A Milli Takımımız FIFA Sıralamasında Yükseldi

A Milli Takımımız FIFA Sıralamasında Yükseldi
A Milli Takımımız FIFA Sıralamasında Yükseldi Vadi

 

Uzun yıllar sonra milli düzeyde çok önemli başarılara imza atan Türkiye’nin sıralamadaki yeri de değişti. Euro 2020 eleme gruplarında nefes kesen heyecanlar yaşandı. Takımlar sahada gösterdikleri mücadele ve performanslar etkileyici bir hal aldı. Ortaya çıkan sonuçlar ise genellikle millilerimiz lehine oldu. Sahada en çok fark yaratılan alan ise savunma oldu. Çıkılan 10 maçta sadece 3 gol yiyen millilerimiz bunu da duran toplardan yedi. Akan oyunda hiç gol yememesi çok büyük bir artı oldu. Ayrıca içerde oynanan karşılaşmalarda da millerimizin hiç gol yememiş olması da başarının gelmesinde kilit rollerden birini oynadı.

Milliler Listeye Üst Sıralardan Girdi

FIFA sıralaması birçok kritere göre hazırlanırken, dünya ülkelerini de içinde barındırıyor. Restbet fırsatlarını kaçırmayın. Eleme gruplarında gösterilen başarının ilk meyvesi şampiyonalara katılmak olsa da artan sıralamada önem kazandı. Özellikle de ligde şampiyonlar ligi için büyük avantaj sağlayacak. Şampiyon olan takımın direk gruplara kalabilmesi içinde sıralamadaki yerimiz fark yaratıyor. FIFA sıralamasında zirveyi Belçika alırken, onu Fransa, Brezilya, İngiltere takımları takip etti. Millilerimiz için kendilerine 32. Sıradan yer bulabildi. Elde edilen başarının şampiyona boyunca sürdürülmesi ve sıralamada daha iyi yerlerin alınması hedefleniyor. Şenol Güneş yönetiminde kurulan takımın yaş ortalamasının küçük olması da gelecek başarılar hakkında umut veriyor. Takım oynadıkça güçlenmeye devam edecektir.

Euro 2020’de Genç Yetenekler Sahada Olacak

Eleme gruplarında üzerlerine düşen görevi en iyi şekilde yerine getirmeyi başaran oyuncuların bu performansını şampiyona boyunca da sürdürmesi bekleniyor. Özellikle de teknik heyetin keşfetmiş olduğu genç isimler kendisinden de beklenenin fazlasını yapmayı başardı. İstenen sonuçların alınmasında bu durumun büyük önemi yaşandı. Ülkemizin büyük takımlarında yerli oyuncuların yetersiz olması ile yola çıkılan genç oyuncu arayışları istendiği gibi noktalandı. Daha büyük maçlarda istenen skorlar alınmaya devam edilmek isteniyor. Euro 2020 için hazır olan takım, o güne kadar kendisini geliştirmeye devam edecek. Yaş ortalaması çok küçük olan bir takımın yaratılmış olması da ayrı başarılardan biri oldu.

Yorum Ekle
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bodrum'dan yeniden 5.3'lük deprem korkuttu
Bodrum'dan yeniden 5.3'lük deprem korkuttu
Milyonların Beklediği Memur zam oranları teklifleri açıklandı
Milyonların Beklediği Memur zam oranları teklifleri açıklandı
bonus veren siteler ankara escort