SAĞLIK
Giriş Tarihi : 13-10-2019 18:16   Güncelleme : 13-10-2019 18:16

PÜRÜZSÜZ BİR YÜZ İÇİN ALIN ÇİZGİLERİNE DOLGU ANKARA

İlk yaş belirtilerinden biri alın kırışıklıklarıdır ve yaşlandıkça bu çizgilerden kaçınmak imkansız hale gelir. Alın çizgilerinizden yani yüzünüzdeki yaşlanma belirtilerinden kurtulmak için seçenekler var

PÜRÜZSÜZ BİR YÜZ İÇİN ALIN ÇİZGİLERİNE DOLGU ANKARA

 

İlk yaş belirtilerinden biri alın kırışıklıklarıdır ve yaşlandıkça bu çizgilerden kaçınmak imkansız hale gelir. Alın çizgilerinizden yani yüzünüzdeki yaşlanma belirtilerinden kurtulmak için seçenekler var. Etkili kırışıklık yöntemlerinden biri de alın çizgilerine dolgu uygulamasıdır. Dermal dolgu maddeleri adından da anlaşılacağı gibi, mevcut alın kırışıklıklarını doldurarak onları yok eder. Bu dolgu maddeleri, kırışık alın görünümünü azaltmak için alın hatlarına enjekte edilir. Kırışıklık karşıtı dolgular tek başına bunu başarabildiğinden çoğu hasta ekstra uygulamalara gerek duymaz.

Alın Çizgilerine Dolgu İçin En Uygun Adaylar

Alın çizgileri için dermal dolgu maddesi en iyi iki hasta tipine uygundur. Bunlardan ilki tek başına kırışıklık karşıtı tedavinin yeterince yok edemediği derin alın çizgileri olan hastalardır. İkincisi alın çizgilerini azaltmak isteyen ancak kaşlarının alınmasını istemeyen alçak kaşlı veya sarkık göz kapakları olan hastalardır. Bu iki tip hastanın alın çizgileri en iyi şekilde kırışıklık karşıtı enjeksiyonlardan ziyade dermal dolgu maddesiyle tedavi edilebilir.

 

Statik ve Dinamik Kırışıklıklar Nelerdir?

Statik kırışıklıklar, yüz alanı dinlendiğinde ve rahatlarken fark edilir. Yaşlandıkça, derilerdeki dermal tabaka incelir. Dolgunluk ve elastikiyet kaybı statik kırışıklıklarda görülür. Dinamik kırışıklıklar da gelişebilir ve yüz rahatladığında solmaz. Dermal tabaka dolgunluğunu arrtırarak, alın dolgu maddeleri kırışıklıkları gidermeye yardımcı olur. Bu süreç dokuyu doldurur ve daha genç görünmesini sağlar.

Alın Dolgu Maddeleri Nelerdir?

Hyaluronik asit olan Juvederm ve Restylane gibi bu tip dolgu maddeleri alın dolgu uygulamaları için uygundur ve tercih edilir. Enjeksiyonlar uygulandıktan birkaç gün içinde sonuçları görmeye başlayacaksınız. Ayrıca uygulanan serum cildi nemlendirir ve kırışıklıkları doldurup solmasına neden olarak tazelenmiş bir görünüme neden olur.

Hyaluronik Asit Nedir?

Hyaluronik asit dermal dolgu maddesinin içerisinde bulunur. Aslında vücudumuzun hyaluronik asit denilen doğal bir bileşeni vardır. Bu asit, cildinize esneklik ve genç gösteren bir parıltı katar. Kırışıklıklar için en iyi dolgu maddelerinden biri bu asitten yapılır ve cildinize enjekte edildiğinde, yaşlılık görünümünüzü azaltarak bu kırışıklıkları daha az belirgin hale getirir. Sonucun gelecek altı ay ile bir yıl arasında kalmasını bekleyebilirsiniz. Deri dolgusu da bu dolgu maddesi ile zorunlu değildir; Ancak ciddi alerjileriniz varsa, bu dolguyu önlemek daha iyidir.

Dermal Dolgu Maddesi Uygulanması

Dermal dolgu maddesi vücutta doğal olarak bulunan hyaluronik asitten yapılmıştır. Gölgeleri azaltmak istediğimiz alanlara veya hacmini arttırmak istediğimiz alanlara cilt altına enjekte edilir. Yüzünüzde derin bir çizgi düşünün bu derin çizgiyi doldurmak ve kırışıklıkların görünümünü azaltmak için çizginin altına dermal dolgu maddesi enjekte ediyoruz. Alın çizgilerine dolgu maddesi, kas kasılmasını etkilemek istemediğimiz alanlarda derin çizgiler için çok uygundur.

Dolgu Nerelere Uygulanır?

Alın çizgilerine dolgu enjeksiyonları, dinamik çizgiler yani sadece bir kası hareket ettirdiğinizde ortaya çıkan çizgiler veya az belirgin soluk çizgilere sahip olanlarda uygulanabilir. Dolgu maddeleri kasın büzülmesini azaltır ve böylece çizgileri azaltır. Alın çizgilerini kadınlarda tedavi ettiğimizde, kaşların düşük görünmesini önlemek için hemen hemen her zaman glabella olarak adlandırılan kaş çatma alanını tedavi ediyoruz.

Alın Dermal Dolgu Maddesinin Fiyatı nedir?

Alın çizgilerine dolgu enjekte ederken yaklaşık 1 ml dermal dolgu maddesi kullanma eğilimindeyiz. Fakat fiyatlar cilt yapısı ve alın çizgilerinin derinlikleri gibi değişkenlere bağlı olarak farklılık gösterebilir. Bunun için www.drbuketyildirim.com sitemize göz atabilirsiniz. Sitemizdeki telefon numaraları veya iletişim formundan bizimle kolaylıkla iletişim kurabilir ve randevu alarak doktorumuza net fiyat hususunda danışabilirsiniz.

Alın Dolgusu Güvenli mi?

Kırışıklık dolgu malzemeleri günümüzde kullanılan en güvenli kozmetik prosedürler arasındadır. Riskler, enjeksiyon bölgesinde morarma, kızarıklık ve şişme gibi diğer dolgu uygulamalarına benzer. Tüm alın dolgu malzemeleri Dr. Buket Yıldırım Medikal Estetik kliniğimizde steril aletler ile tıbbi bir ortamda yapılır. Dolgunun korunmasına yardımcı olmak ve enjeksiyonlardan kaynaklanan iltihap sonrası pigment değişikliklerine karşı korunmaya yardımcı olmak için günlük güneş koruyucu kremi kullanın.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA