SAĞLIK
Giriş Tarihi : 20-01-2019 19:07   Güncelleme : 20-01-2019 19:07

Badem Yağı Nedir?

Badem, badem ağacı olarak bilinen prunus dulcis ağacının yenilebilir tohumlarına denilmektedir.

Badem Yağı Nedir?

 

Badem, badem ağacı olarak bilinen prunus dulcis ağacının yenilebilir tohumlarına denilmektedir. Badem; yağ açısından zengin olması nedeniyle mükemmel bir yağ kaynağıdır. Badem yağı, içeriğinde bulunan yağ asitleri sebebiyle vücudumuza faydası bulunmaktadır. Badem yağının içinde %68 oleik asit, %25 linoleik asit, %4 palmitik asit, %1 stearik, %1 linolenik ve %1 palmitoleik asitler yer almaktadır. Bu maddeler vücudumuza bol miktarda protein, A ve K vitaminleri sağlar. Bademin tatlı ve acı şeklinde iki çeşidi bulunmaktadır. Tatlı badem çeşitleri yiyecek, kozmetik ve yağ olarak kullanılırken, acı badem ise tıbbi özellikleri olduğu bilinmektedir. Acı badem düzgün işlenmezse toksik olabilir. Badem yağı fiyatı farklı sitelerde ya da mağazalarda farklılık gösterebilir. Çünkü farklı kalite ve farklı markaların ürünleri bulunmaktadır.

Badem yağının en önemli faydası kalp ve damar hastalıklarına yakalanma riskini azaltması, içindeki potasyum, yağ asitleri ve protein sayesinde kanın damarlarımızdaki akışının düzenli ve sağlıklı bir şekilde devam etmesini sağlamasıdır.

Badem Yağı Fiyatı

Badem yağı fiyatı farklılık göstermesinin sebepleri arasında soğuk pres ve sıcak pres yöntemiyle elde edilmesi de bulunmaktadır. Soğuk pres yöntemiyle elde edilen badem yağlarının fiyatları da daha pahalıdır. Badem yağı fiyatı ve ödeme seçeneklerini de bulabileceğiniz https://www.thelifecoshop.com/badem-yagi-fiyati adresinden badem yağınızı temin edebilirsiniz. Ürünler kaliteli olduğundan güvenli bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz.NELER SÖYLENDİ?
@
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA