Faturalı Hattıma Nasıl Kredi Alabilirim?

Faturalı Hattıma Nasıl Kredi Alabilirim?
Faturalı Hattıma Nasıl Kredi Alabilirim? Sayfa Haber

            Gün geçmiyor ki teknolojik gelişmeler ile ilgili yeni haberler duymayalım. İnsanoğlu da günden güne gelişen, devleşen bu teknolojiye ayak uydurmaya çalışıyor. Yeni bir cep telefonu modeli piyasaya mı çıktı? Her türlü imkanı zorlayarak o telefonu almaya çalışıyoruz. Ya da evimizde bulunan televizyon birkaç sezon öncesine mi ait? Hemen son model teknolojik bir televizyonla değiştirmeyi planlıyoruz. Aslında insanın tüketim çılgınlığı yalnızca teknolojik gelişmeler için olmuyor. Örneğin tekstil sektöründe de yaşanan gelişmeler, yeni moda akımları, her sezonun yeni yeni trendleri her yaştan insanın ilgi odağında. Hal böyle olunca insanının en çok ihtiyacı nakit paraya oluyor.

 

 Kredi Anlayışı Hayatımıza Ne Zaman Girdi?

 

            Türkiye'de 1980 yılında kredi kartlarının hayatımıza girmesiyle alış veriş bambaşka bir boyut kazandı. İnsanlar önce al sonra öde uygulamasına o kadar alıştı ki şuan birçok insan kredi kartı olmadan alış verişe çıkamaz hale geldi. Kredi kartında limit sıkıntısı yaşayanlar ise bankaların verdiği kredilere yöneldiler. İnsanlar için kredi kartı ya da banka kredileri adeta ihtiyaç oldu.

 

 Kredi Kartına Her Türlü Alış Veriş için taksit yapılıyor mu?

 

            Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun aldığı kararlar neticesinde kredi kartlarına her türlü alış veriş için taksit yaptıramıyoruz. Mağazalardan cep telefonlarını direk kredi kartına taksitle alamıyoruz. Ayrıca kredi kartlarında limit sıkıntısı olanlar yine bir ürün satın alırken taksitli nakit paraya ihtiyaç duyuyor. Ya da bankalardan kredi çekemeyenler taksitli nakit para için alternatifler arıyor.

 

 Taksitli Nakit Paraya İhtiyacınız mı Var?

 

            İnsanların nakit ihtiyacının karşılanması ayrıca iç piyasanın canlanması için bazı GSM operatörleri ve dev şirketler kullanıcılarına fatura bedeli karşılığında kredi imkanı sunuyor. Faturaya Kredi almak isteyenlerin en az 6 ay faturalı cep telefonu hattı kullanıyor olmaları, en az 24 ay faturalı sabit hatlı ev veya iş telefonu kullanmaları ya da en az 2 yıl faturalı internet abonesi kullanıcıları olmaları gerekir. Taksitleri ay sonu faturalarına yansıyacak şekilde şirketlerin belirlediği bedel ve ödeme süresine göre kredi alabilirsiniz. Ayrıca Faturalı Hatlara Kredi alabilmeniz için banka kredi notu sorgulamasında yeterli puana sahip olmalısınız.

 

Yorum Ekle
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bodrum'dan yeniden 5.3'lük deprem korkuttu
Bodrum'dan yeniden 5.3'lük deprem korkuttu
Milyonların Beklediği Memur zam oranları teklifleri açıklandı
Milyonların Beklediği Memur zam oranları teklifleri açıklandı
bonus veren siteler