Tesettüre En Uygun Kıyafetler Modaselvim.com’da

Tesettüre En Uygun Kıyafetler Modaselvim.com’da
Tesettüre En Uygun Kıyafetler Modaselvim.com’da Sayfa Haber

Eskiden günümüze kadar geçen sürede tesettür kıyafetlerde oldukça büyük bir değişiklik görülmektedir. Tesettür kıyafetleri önceleri tek tip şekildeydi. Tesettürlü kadınların kıyafet konusunda çok seçeneği yoktu. Peki, o zamanlarda kadınların seçimleri nasıldı? Seçeneğin çok olmaması nedeniyle kadınlar genelde tercihlerinde tek renk ve düz modeller kullanmaktaydılar. Bu düz renkler genelde siyah ve beyazdı.

Tesettür Modasında Eşarp Ve Şal Tercihleri Nasıl Olmalıdır?

Genel olarak eşarp ve şal kullanımı yaş ortalamalarına göre farklılık göstermektedir. Genç tesettürlü grup genelde günlük tarzda kıyafetlerini şal ile kombin etmektedir. Bu şal tercihlerinin mevsimlere göre kalınlık durumları ve renkleri değişiklik göstermektedir. Örneğin; yaz mevsiminde genellikle yaz renkleri olan sarı, pembe, mavi gibi açık renkler tercih edilirken kış mevsiminde ise yaz mevsimine oranla daha koyu renkler tercih edilmektedir. Mevsimler dışında kadınların ten rengine göre de kullandığı şal tercihleri farklılık göstermektedir. Koyu ten rengine sahip kadınlar açık renkleri tercih ederken, açık ten rengine sahip kişiler de tam tersine koyu renkte şallar tercih etmektedirler.

Orta yaş grubundaki kişilerin tercihleri ise eşarp kullanımından yanadır. Kişinin zevklerine göre eşarp modelleri değişiklik göstermektedir. Kimi kadın karışık modelli eşarp tercih ederken kimisi de düz modelli eşarp tercih etmektedir. Özel günlerde tercih edilen şal ve eşarplar ise kişinin giydiği kıyafete göre farklılık göstermektedir. Tercih elbiseden yana ise daha hareketli modeller kullanılmalıdır. Tercih elbise yerine takımdan yana kullanılmış ise takımın ciddiyetine uygun şal veya eşarp tercih edilmelidir. 


 

Eşarp Ve Şal Çeşitleri Nelerdir?

Günümüzde artık birçok eşarp ve şal çeşidi bulunmaktadır. Her tür kıyafete uygun eşarp ve şal çeşidi bulunmaktadır. Bu modellerden en çok tercih edilen şifon şallardır. Şifon şallar tesettür modasında önemli bir yere sahiptir. Bu şallar ince yapısıyla günlük kullanıma uygundur. Hem güzel duruşuyla dikkatleri çeken hem de ince yapısıyla sıcaktan koruyan şifon şallar tesettürlü insanların tercihleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Diğer bir eşarp çeşidi ise ipek eşarptır. Yumuşak kumaş yapısıyla kolay şekil alabilen bu şal çeşidi ise genel olarak özel günlerde tercih edilmektedir.
 

tesettür tesettür giyim
Yorum Ekle
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bodrum'dan yeniden 5.3'lük deprem korkuttu
Bodrum'dan yeniden 5.3'lük deprem korkuttu
Milyonların Beklediği Memur zam oranları teklifleri açıklandı
Milyonların Beklediği Memur zam oranları teklifleri açıklandı
bonus veren siteler