Siirtli Hayırsever İş Adamı Bedrettin Ekdi

Siirt’te en çok bilinen ve adı duyulmuş aşiretin reisliğini yapan, aynı zamanda birçok sektörde yapmış olduğu yardımlar ile adını duyurmuş gereli bir iş adamıdır.

Siirtli Hayırsever İş Adamı Bedrettin Ekdi
Siirtli Hayırsever İş Adamı Bedrettin Ekdi

 

Siirt’te en çok bilinen ve adı duyulmuş aşiretin reisliğini yapan, aynı zamanda birçok sektörde yapmış olduğu yardımlar ile adını duyurmuş gereli bir iş adamıdır. Türkiye’de birçok sektör alanında iş imkanı sunan ve Ekdi’ye ait olan büyük firmalar bulunuyor. İş adamının vermiş olduğu hizmetler ve yardımlar yurt dışında da devam ediyor.

Bedrettin Ekdi’ye Ait Olan 60 Köy

İki bin civarında Nişantaşı çevresinde, beş bin kişinin mensup olduğu bir aşiretin liderliğini de yapıyor. 60 köyü olan Ekdi, bu yerleşim yerlerine yapmış olduğu hizmet ve yardımlar ile binlerce insanın saygı ve sevgisini kazanmayı başarmıştır. Yerleşim yerleri için inşaat, tarım, hayvancılık ve diğer sanayi sektörlerinde çalışma alanları kurarak insanların burada çalışarak para kazanmalarına yardımcı olmuştur. Köylerdeki çocuk, genç ve yaşlı nüfuslarının; sağlık, eğitim, ekonomi ve diğer alanlarda gelişmesi için büyük yatırımlar yapmıştır.

Nişantaşı Spor Kulübü Başkanı Ekdi

1997 yılında Nişantaşı Spor Kulübü’nde başkanlık yapmıştır. Nişantaşı çocuğu olduğunu belirten Ekdi, büyümüş olduğu mahallenin spor kulübüne yardımlar yapmıştır. Spor kulübü yöneticiliği yaptığı dönemlerde 3. Ligin en iyi kadrosunu oluşturdu. Futbolcularına o zamanın parası ile kişi başı 100 milyon lira prim dağıttığı biliniyor. Hazırlık maçında dağıtılan bu prim ile futbol camiasında ismini duyurmayı başarmıştır. Hazırlık maçında neden böyle bir prim verdiği sorulunca: “Dünya malı dünyada kalır.” şeklinde cevap vermiştir. Bedrettin Ekdi, spor kulübü başkanı olduğunda aynı zamanda takımın geçmişe ait olan bütün borçları ödediği de belirtilmiştir. Spor kulübünde yöneticilik yapanlar Ekdi hakkında: “Sayesinde gün yüzü gördük.” açıklamasını yapmışlardır.

İş Adamı Ekdi’ye Ait Olan Sektör Alanları

Siirtli olması ve o yöreye göre yetiştirilmesi ünlü iş adamının hayata bakış açısını da değiştirmiştir. Küçükken yaşadığı yerde görmüş olduğu zorluklar; eğitim, sağlık, iş imkanı ve sosyallik konusunda eksik kalmıştır. Ekdi'nin ticarete atılması ve ismini duyurmasının ardından yaşadığı yeri yeniden yapılandırma ve ihtiyaçlarını karşılama kararı almıştır. Kendi köyünü ve orada yaşayan halkın isteklerini dinleyerek ihtiyaç duyulan her desteği vermeyi amaç haline getirmiştir.

Yorum Ekle
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bodrum'dan yeniden 5.3'lük deprem korkuttu
Bodrum'dan yeniden 5.3'lük deprem korkuttu
Milyonların Beklediği Memur zam oranları teklifleri açıklandı
Milyonların Beklediği Memur zam oranları teklifleri açıklandı
bonus veren siteler