Tesettür Giyimde Pardösü

Pardösü boydan giyinmeyi tercih eden bayanlar için idealdir. Hem kış hem de yaz mevsiminde kullanmak için çeşitleri bulunur. Kışlık olanlar kaban yerine geçebilir.

Tesettür Giyimde Pardösü
Tesettür Giyimde Pardösü

 

Pardösü boydan giyinmeyi tercih eden bayanlar için idealdir. Hem kış hem de yaz mevsiminde kullanmak  için çeşitleri bulunur. Kışlık olanlar kaban yerine geçebilir. Yaz aylarında terletmeyen serin tutan kumaşlardan yapılır. Etek kısmı tamamen kapattığı için içindekini kolay kolay göstermez. Acele işi olan bayanlar evdeki kıyafetlerini değiştirmeden sadece pardösü giyerek dışarı çıkarlar. Giyip çıkarması da oldukça kolaydır.

 Tesettür Giyimde Pardösü Çeşitleri

 Pardösüler genellikle sade, süssüz kıyafetlerdir. Yaka kısmında ve göğüs kısmında küçük süslemeler olabilir. Belden oturtmalı pardösülerin belinde kemerleri bulunur. Bu kemerler pardösü renginde kumaş olabileceği gibi deriden olanları da vardır. Bol kesim pardösü sevenler için kemer yoktur. Bel kısmı oldukça boldur. Genellikle tek renk olurlar. Ön tarafı düğmeli veya fermuarlı olabilir. Bazı pardösülerde bir sırada 2 düğmesi toplamda 6- 12 düğmeleri bulunur. Bunlar ayrı bir şıklık katar. Göğüs kısmı fırfırlı veya deri motifli olanlarda pardösülerde çok hoş bir görünüm sağlar. Pardösülerde genellikle cepleri vardır. İki tane yan cepleri bulunur. Bazen görünümünü güzelleştirmek için göğüs kısmında fermuarlı ceplerde yer alır. Lacivert, siyah, gri en çok tercih edilenler arasındadır. Bunların yanında buz mavisi, koyu yeşil, bej, bordo, koyu mavi, krem rengi,  koyu veya açık kahverengi pardösü çeşitleri de tercihler arasındadır. Yakaları düz tamamen kapalı olabileceği gibi ceketin yakasını andıran yakaları olanları da reyonlarda yerini almıştır. Kış ayları için kullanılan pardösülerin bazılarında tüy süslemeli yakaları da bulunur.

Tesettür Pardösü Kombinleri

Çok fazla kombin gerektirmeyen kıyafetlerden birisidir. Tüm vücudu kapladığı için içindekini göstermez. Tesettürlü bayanlar içinde rahat olması için genellikle kumaş pantolon giyerler. Biraz kısa olan pardösülerde pantolonun uç kısımları görünür. Eşarp seçimini çantanın veya ayakkabının renginde seçilebilir. Ayakkabıları pardösüleri kullanacakları yere göre seçebilirler. Örneğin günlük hayatta spor, babet, yazlık topuklu ayakkabılar giyilebilir. Kışın ise topuklu veya düztaban botlar giyilebilir. Pardösü giyerken uzun yürüyüşte ayakları rahatsız edeceği için ayakkabıları aşırı topuklu giymezler. Aksesuar olarak yaz aylarında güneş gözlüğü kullanabilirler. Güneş gözlüğü asil ve havalı bir görünüm sağlayacaktır.

 

Kaynak : https://www.modamerve.com/

 

Yorum Ekle
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bodrum'dan yeniden 5.3'lük deprem korkuttu
Bodrum'dan yeniden 5.3'lük deprem korkuttu
Milyonların Beklediği Memur zam oranları teklifleri açıklandı
Milyonların Beklediği Memur zam oranları teklifleri açıklandı
bonus veren siteler