DOLAR 7 TL OLURMU ?

UZMANLARIN DOLAR HAKKINDA FİKİRLERİ,ÖN GÖRÜLERİ VE SEBEPLERİ

DOLAR 7 TL OLURMU ?
DOLAR 7 TL OLURMU ? Sayfa Haber

 

Son günlerde rekor üzerine rekor kıran dolar , ABD başkanı Trump’ın pervahsızca açıklamaları, başta Çin olmak üzere birçok ülkeye uyguladığı yaptırımlar ve AB ülkelerine yapmış olduğu tehditkar konuşmaların ardından, dünya ekonomisi sarsılmıştır. Peki Dolar 7  TL olur mu? Dolar kaç lira olur ? Dolar alınırmı ?  

 Birçok dünya ülkesi başkanları Trump’ın karşısında durmaya çalışmaktadır. Türkiye’de bu ülkeler arasında yer almakta. Yeni ekonomi bakanımız Sayın Albayrak ekonomi üzerine açıklamalar yapmakta, fakat son faiz arttırımı toplantısında faizlerin arttırılmama karanının ardında dolar hızla yükselişe geçmiştir. Piyasaya sürülen yaklaşık 2 milyar dolar ise kısa zamanlı bir düşüşe neden olduysa da , bu fazla uzun sürmedi ve dolar hızlı bir şekilde yükselişe geçti.

Ülkemizde dolar kurunun artması ile, giyimden gıdaya kadar birçok üründe fiyatların artmasına sebep olmuştur. Bu olayı fırsata çevirmek isteyen bazı kötü niyetli insanlar, dolar ile alakası olmadığı halde sattığı ürünlere zam yapmakta ve vatandaşı zor durumda bırakmaktadır.  ABD ye giden heyet bir sonuca varamamıştır. Uzmanların görüşüne göre doların hızlı şekilde artması ön görülüyor. Bugün tarihinin en yüksek seviyesini gören dolar 6.46 TL olmuştur. Bazı Uzmanlar Doların artacağı kanısındalar, hatta doların 7 TL üzerine çıkacağını savunanlar bile var . Fakat dolar alım, satım yaparken dikkatli olunmasını ve aradaki hızlı değişimleri iyi analiz etmeleri gerektiğini söylemektedir.

Yorum Ekle
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bodrum'dan yeniden 5.3'lük deprem korkuttu
Bodrum'dan yeniden 5.3'lük deprem korkuttu
Milyonların Beklediği Memur zam oranları teklifleri açıklandı
Milyonların Beklediği Memur zam oranları teklifleri açıklandı
bonus veren siteler