SAĞLIK
Giriş Tarihi : 06-08-2018 19:59   Güncelleme : 06-08-2018 19:59

Yüz Gençleştirmede Altın İğne, İple Yüz Germe Ve Mezoterapi Uygulamaları

Son yıllarda geliştirilen ameliyatsız yüz germe teknikleri ile, daha genç bir görünüme sahip olmak artık daha kolay. Günümüzde, bu alanda uygulanmakta olan pek çok farklı tedavi yöntemi göze çarpmaktadır

Yüz Gençleştirmede Altın İğne, İple Yüz Germe Ve Mezoterapi Uygulamaları

 

 

            Son yıllarda geliştirilen ameliyatsız yüz germe teknikleri ile, daha genç bir görünüme sahip olmak artık daha kolay. Günümüzde, bu alanda uygulanmakta olan pek çok farklı tedavi yöntemi göze çarpmaktadır. Altın iğne tedavisi, mezoterapi tedavisi ve iple yüz germe gibi tedaviler, daha genç bir görünüme sahip olmayı isteyen kişilerin en çok tercih ettiği uygulamaların başında gelmektedir. Söz konusu yöntemlerle ilgili ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır.

 

 Yüz Gençleştirmede Altın İğne Tedavisi,

 

            Altın iğne tedavisi, fraksiyonel mikro iğneli radyofrekans tedavisi olarak da adlandırılmaktadır. En etkili cilt gençleştirme uygulamalarından birisi olarak dikkat çekmektedir. Uygulamada kullanılan cihazın ucunda bulunan mikro altın iğnelerle, cildin orta tabakasına uygulama gerçekleştirilmektedir. Cildin orta tabakasına bu iğnelerin uygulanması sırasında, cilde elektrik akımı ile ısı verilmesiyle uygulama bölgesindeki kollajen ve elastinin aktive edilmesi sağlanmış olmaktadır. Yöntemin uygulanmasının ardından, kısa bir süre içinde lifting denilen sıkılaşma etkisi, ciltte tazelenme ve yenilenme gözlemlenmektedir.

 

            Altın iğne tedavisi; göz kapaklarında da olmak üzere bütün yüz bölgesine uygulanabilmektedir. Bununla birlikte, hem dekolte hem boyun bölgesi için de uygulanabilen etkili bir tedavi tekniği olarak ön plana çıkmaktadır.

 

 İple Yüz Germe (Örümcek Ağı Estetiği) Tekniği,

 

            Ameliyatsız nitelikte uygulanan bu yöntem, V Lift veya örümcek ağı estetiği olarak adlandırılmaktadır. Bu iple yüz germe yöntemi, uygulama sonrasında oldukça doğal sonuçlar ortaya koymaktadır. Uygulama esnasında, düz veya kılçıklı nitelikte ameliyat iplikleri kullanılmaktadır. İple yüz germe yöntemi; Rus ipi, Anti-ptos İp Lifti, Kontür Lifti, Siluet Lifti ve Aptos isimleriyle de ifade edilmektedir.

 

            Örümcek ağı estetiği uygulaması, çok güvenli ve hızlı sonuç sağlayan bir teknik olması dolayısıyla sıklıkla tercih edilmektedir. Bu uygulamada amaç, elastikiyetini kaybetmiş olan cilt bölgelerinin, tekrar eski durumuna döndürülmesidir. İşlem esnasında, alerjik etki yaratmayan PDO ameliyat iplikleri tercih edilmektedir.

 

 Yüz Mezoterapisi (Mezolift) Tekniği,

 

            Yüz mezoterapisinde kullanılan cilde faydalı maddeler, az oranlarda karıştırılarak, direkt olarak cildin iç ve alt katmanlarına enjekte edilmektedir. Böylece, bu etkili ve faydalı madde karışımından cildin kısa süre içinde faydalanması amaçlanmaktadır. Mezoterapi tedavisi, kollajen ve elastin üretimine olumlu etkide bulunarak, cilt sarkmalarının ve cilt kırışıklıklarının tedavisinde sıklıkla tercih edilen bir yöntem olarak dikkat çekmektedir.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA