Antibakteriyel Çocuk Halılarıyla Tanışın!

Hızla ilerleyen teknoloji evlerde kullanılan ürünlerin çok daha pratik bir form kazanmasını da sağlıyor.

Antibakteriyel Çocuk Halılarıyla Tanışın!
Antibakteriyel Çocuk Halılarıyla Tanışın! Sayfa Haber

Bunun en güzel örneklerinden biri de yeni çocuk odası halısı modelleridir. Sıklıkla temizlenmesi gereken bu halılar artık antibakteriyel özellikte üretiliyor. Bu sayede çocuklar için çok daha hijyenik bir ortam hazırlanabiliyor. Ayrıca hassas bir cilt yapısına sahip olan çocuklar için antialerjik halılar da tercih edilebilir.

En yeni teknolojiler kullanılarak üretilen çocuk halısı modelleri mikroorganizma oluşumunu engelleyen akrilik emülsiyon içeren bir maddenin halının yüzeyine püskürtülmesi ile sağlanıyor. Çok uzun süre etkisi devam eden bu madde sayesinde halılarda her türlü bakterinin üremesi önleniyor. Bir anlamda bakterileri yok ederek kendi kendini temizleyebiliyor.

Halılarda Antialerjik Özellik Nasıl Sağlanıyor?

Halıların antialerjik özellik kazanması ise toz tutabilme özelliklerinin ortadan kaldırılması ile sağlanıyor. Farklı malzemeler ile üretilen çocuk odası halısı modelleri toz ve partikülleri üzerinden uzaklaştırıyor. Bu sayede çocuklar halı üzerinde oyun oynarken toz ve benzeri partiküllerden çok daha az etkilenmesi mümkün hale geliyor. Ancak elbette bu koşulları korumak için sıklıkla temizlik yapılması gerektiğini de unutmayın.

Pek çok farklı firma tarafından üretilen antibakteriyel çocuk halısı modelleri uzmanların da önerdiği ürünler arasında yer alıyor. Özellikle bebeklik döneminde olan çocuklar için bu halıların çok daha ideal bir tercih olduğu söylenebilir. Çünkü halı üzerinde çok uzun süre zaman geçiren çocukların bakterilerden korunması elbette zor. Halıların hijyenik olması miniklerin sağlığı açısından büyük önem taşıyor.

Genellikle bu yeni teknolojilerle üretilen çocuk halısı fiyatları için yüksek rakamların söz konusu olduğu düşünülüyor. Ancak durum sanıldığı gibi değil. Gayet makul bir bütçe ile bu yeni halılardan temin edilebilir. Üstelik halı modelleri renk ve desen bakımından da bir hayli geniş seçenek yelpazesi sunuyor.

Çocukların odasında uygulanan dekorasyon stiline uygun çocuk odası halı modelleri kolaylıkla bulunabilir. Bu ürünleri internetten inceleyebilir ve hatta beğendiğiniz bir ürün için online olarak sipariş de verebilirsiniz. Antibakteriyel ve antialerjik özellikte olan halılar için makul fiyatlar ve çeşitli ödeme kolaylıkları sunan pek çok site mevcut.

Bu yazı Racuun sponsorluğunda üretilmiştir.

Yorum Ekle
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bodrum'dan yeniden 5.3'lük deprem korkuttu
Bodrum'dan yeniden 5.3'lük deprem korkuttu
Milyonların Beklediği Memur zam oranları teklifleri açıklandı
Milyonların Beklediği Memur zam oranları teklifleri açıklandı