EKONOMİ
Giriş Tarihi : 12-07-2018 12:39   Güncelleme : 12-07-2018 12:39

Dropshipping için Eğitim Almak Gerekli mi?

Dropshipping, modern Dünya’nın e-ticaret modellerindendir. Bu yeni modele sadece getirdiği ticari avantajlar açısından bakmayanız. Bununla birlikte Drop shipping aynı zamanda düşünsel bir devrimdir.

Dropshipping için Eğitim Almak Gerekli mi?

İnternet çağına kadar alış verişin sırrı mağaza ve vitrinde mevcuttu. İnternetle birlikte gelen e-ticaret devrimi insanlığın bütün tabularını yıkarak alış verişde yeni bir çağ başlattı. İnsanlar artık dokunmadığı, görmediği ürünleri sadece fotoğrafa ve özelliklere bakarak satın almaya başladı. İnternette çağında meydana gelen e-ticaret devrimi kullanıcı tarafında gerçekleşmiştir. Kullanıcı tarafında gerçekleşmesinden kastımız şu; yine bir satıcı var, yine depo ve stok var fakat sadece satış internet üzerinden yapılıyor. Drop shipping devrimi ise satıcı tarafında gerçekleşmiş bir devrimdir. Bunun sebebi de artık satıcının stok yapmak, depolamak zorunluğunun ortadan kalkmasıdır.

 

Bildiğiniz üzere Drop Shipping stoksuz e-ticaret olarak özetlenir. Drop shipping girişimcisi anlaştığı tedarikçisinin ürünleri kullanarak bu ürünleri satın almadan, stoklamadan müşterilerle buluşturur ve satıştan kar elde eder. Bu kolaylık pek çok girşimcinin de e-ticarete başlama isteğine sebep olmuştur.

 

E-ticaret yapmak için site sahibi olmanız gerekir. Bu durum, bundan çok değil birkaç yıl öncesine kadar ya maliyetli ya da oldukça teknik meselelerin çözülmesi gereken bir işti. Zira e-ticaret sitesi kodlamak yazılımcıların uzmanlık alanına girmektedir. Wordpress gibi içerik yönetim sistemlerinin ortaya çıkması ve gelişmesiyle birlikte kod yazmaya mecbur olma durumu ortadan kalksada wordpress gibi sistemler dahi belirli bir düzeyde teknik yetkinlik ve bilişim alt yapısı gerektirmektedir. Bu teknik meseleler pek çok drop shipping girişimcisi için hayallerinin önüne konulan taşlar gibidir.

 

İşte bu noktada Shopify devreye giriyor. Shopify mağazı sahibi olmak için hiçbir teknik bilgi sahibi olmanıza gerek yoktur. Sadece kullanmak istediğiniz Shopify paketini seçer ve yolunuza devam edersiniz. Shopify’da teknik bilgiye sadece mağazınızı yönetmek için sahip olmalısınız. Mağazayı yönetmek için teknik bilgi derken kesinlikle gözünüzde büyütmeyin. Shopif Eğitim Videolarımızı incelerseniz bunun ne kadar kolay bir konu olduğunu sizler de fark edeceksiniz. Bu açılardan değerlendirildiğinde Drop shipping, Shopify ve Shopify Eğitimi konuları içli dışlıdır.  

NELER SÖYLENDİ?
@
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA