EKONOMİ
Giriş Tarihi : 28-07-2017 17:07   Güncelleme : 28-07-2017 17:07

Hepsi için son 4 gün kaldı. Maliye düğmeye bastı

Maliye son 4 gün tanıdığı yapılması gereken işlemler için vatandaşların hızlı davranmasını talep etti.

Hepsi için son 4 gün kaldı. Maliye düğmeye bastı

Gecikmiş veya ödenmemiş gelir vergisi veya motorlu taşıtlar vergisi 6736 sayılı kanun gereği yapılandırılan veya 7020 sayılı kanun kapsamında yapılandırılmış borçlar için ve bu borçların 1ci taksit ödemesi için son gün pazartesi olduğu belirtilmiştir. Bu kapsamda motorlu taşıtlar vergisinin ve gelir vergisinin 2. taksiti de 31 Temmuza kadar ödenmiş olması gerekmektedir. Daha önce yapılandırılmış olan ve mart ayında ödenmesi gereken 3. taksit ödemelerinin temmuz ayına ertelenmiş olmasından dolayı 31 Temmuza kadar ödenebilecektir. Birikmiş olan borç ödemelerine yapılandırılma çerçevesinde kolaylık sağlayan 7020 sayılı kanunun sağlamış olduğu fırsatlardan yararlanabilmek için bu tür borçların 1. taksitinin ödenmesi gerekmektedir.

Yapılandırma İle Kamu Alacağı Sağlama

Maliye bakanı yaptığı açıklamada yapılan her 2 yapılandırma düzenlemeleri kapsamında toplam olarak 92,2 milyar tutarında kamu alacağı yapılandırmış olduklarını bildirdi. Bu tür kanunlar kapsamında yapılan çalışmalarla 121 milyar liralık kamu alacağı seviyesine ulaştıklarını bildirdi. Aynı zamanda matrah artırım işlemleri ve işletmelerin düzensiz kayıtlarının düzenleme yapılması ile 25 milyar lira tahakkuk ettiklerini bildirmiştir.

MTV Ve Gelir Vergisi İçin Son Gün 31 Temmuz

2. taksitleri ödenecek olan 2017 motorlu taşıtlar vergisi ve bunun yanında 2016 yılı itibari ile elde edilen gelir vergilerinin 2ci taksit ödeme süresi 31 Temmuz itibari ile sona erecektir. Bu tarihten sonra yapılan ödemeler gelir vergisi faiz uygulamaları kapsamında gecikme faizi uygulanarak ödemesi yapılacaktır.

NELER SÖYLENDİ?
@
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA